Gorsety dzienne są klasyfikowane zgodnie z nazwą osoby, która zatwierdziła pewną formę, ale generalnie wszystkie one stosują tę samą podstawową zasadę, a mianowicie metodę opracowaną przez dr. Jaque Cheneau,

Krótki zestaw typów gorsetów wyjaśni ich cechy:

1.Gorset  Cheneu – wykonane na zamówienie na podstawie formowania i radiografii, z wyłączeniem serii

2. Gorset Boston – produkt seryjny ze względnymi możliwościami regulacji, jest raczej stabilizującym gorsetem i mniejszą korekcją.

3. Gorset Lyonaise – gorset modułowy wykonany z płytek na śrubie metalowej za pomocą śrub, przestarzały jako technika, ale nadal stosowany w przypadkach, gdy jest to konieczne

4. Gorset Rigo, Geisingen, Soberheim – Cheneau WSKAZÓWKI stosunkowo innowacyjne, jeśli mówimy z funkcjonalnego punktu widzenia.

5. Gorset Dimitriu 3d – gorset Cheneau, z maksymalnym wykorzystaniem obszarów korekcji, które wzmacniamy węglem lub zwiększamy wytrzymałość techniką ściągaczową. Zasada działania to wszystko, co Cheneau, ale eliminujemy niepotrzebne obszary materiału i stosujemy technikę pomiaru postawy.

 

Nocne gorsety są zwykle idealnym wyborem dla dzieci poniżej 10 roku życia, gdzie wzrost nocny jest atutem służącym do korekty skoliozy. Ponieważ istnieją wzory nocne, istnieje odpowiednia wewnętrzna wyściółka, najlepiej naturalne materiały z beczki. Typy rekrutowane na rynek to typ Charlstone’a o różnych odmianach patologicznych.