Dezodoryzator do butów różni się nieco od dezodoryzatora do stóp i może być używany do odświeżania i eliminowania zapachów z butów, w których zaczął się gromadzić zapach.

Dla każdego, kto musi regularnie nosić tę samą parę butów, zdecydowanie polecam dobry dezodorant do butów, ponieważ może to znacznie poprawić środowisko w twoich butach dla stóp, a także wyeliminować zapachy.

Dezodoranty do butów

Korzyści z dezodoratora do butów

Wiele osób cierpi dziś na śmierdzące i spocone stopy, a wszyscy wiemy, jak pot i zapach wydzielają się w zamkniętym bucie i mogą powodować rozwój grzybów lub bakterii.

Z drugiej strony osoby, które muszą nosić te same buty przez długi okres czasu, a nawet sportowcy, którzy są aktywni w butach sportowych, wszyscy mogą ulec potowi i zapachowi w swoich butach, znacznie łatwiej niż reszta nas.

Dobry dezodorant do butów może zapobiegać gromadzeniu się potu, bakterii i nieprzyjemnych zapachów w butach, a także skutecznie odświeżyć buty do następnego użycia.


Rodzaje dezodorantów do butów

Śmierdzące stopy i buty mogą być dość krępujące, a co więcej, idealna pożywka dla zarazków i grzybów.

Czy nie wszyscy chcemy po prostu wrócić do domu po długim dniu i zrzucić nasze spocone i śmierdzące buty, ale w niektórych przypadkach unikajcie tego, ponieważ zapach może przenikać przez cały dom.

Tak łatwo sobie z tym poradzić, jeśli wybierzesz odpowiedni dezodorant do butów i znacznie uprościsz swoje życie.

Oto kilka opcji, z którymi będziesz musiał się zmierzyć, wybierając idealny dezodorant do butów;

  • Spray – spraye zawierają mieszankę olejków botanicznych i naturalnych, które eliminują zapachy i zabijają bakterie w twoich butach. Spray jest łatwy i skuteczny w użyciu, a większość sprayów można stosować w butach, a nawet na stopach.
  • Proszki – dezodoryzujące proszki do butów lub stóp mają wyraźną zaletę, ponieważ mogą pochłaniać wilgoć, co jest dobrą przyczyną zapachów. Proszki doskonale nadają się do bardzo spoconych stóp i mogą pomóc utrzymać buty w suchości i bez zapachu.
  • Kulki – Jedną z najnowszych innowacji są dezodoryzowane kulki, czyli mała kulka z dezodorantem w środku, która aktywuje się po jej odblokowaniu. Po prostu wkładasz piłkę do butów lub torby Gym, która odświeża i dezodoryzuje, o ile jest odblokowana.
  • Wkładki – dezodoryzowane wkładki to także świetny sposób na usunięcie zapachów z butów. Są to w zasadzie wkładki leczone antybakteryjnym dezodorantem lub olejkami eterycznymi, które eliminują bakterie i zapachy.

Cechy dobrego odświeżacza obuwia

Niezależnie od tego, czy jest to proszek w aerozolu, czy kulka, oto kilka świetnych składników dezodoryzujących i funkcji, na które należy zwrócić uwagę;

  • Zwróć uwagę na naturalne składniki i wybierz produkt, który nie zawiera parabenów i szkodliwych chemikaliów.
  • Konieczne są środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.
  • Olejek z drzewa herbacianego, olejek miętowy, cytryna, lawenda i drzewo cedrowe to wspaniałe zapachy i olejki eteryczne do dezodorantów do butów.
  • Upewnij się, że opakowanie lub konstrukcja uchwytu jest łatwa w użyciu, a także przenośna, dzięki czemu można ją nosić ze sobą.