Wymagania
Zasadniczo silikonowa proteza palca jest odpowiednia dla każdego, kto chce wymienić brakujący palec (w zależności od okoliczności). Każda silikonowa proteza palca jest wykonywana na zamówienie – zgodnie z Twoimi indywidualnymi życzeniami i potrzebami w granicach tego, co jest możliwe.

Struktura protezy
Każda proteza silikonowa jest wyjątkowa. Struktura silikonowej protezy palca zależy od kształtu i długości pozostałej kończyny. Jeśli jest dłuższy niż 2 cm, zwykle można wykonać protezę palca. Jeśli brakuje całego palca, należy użyć sąsiednich palców lub dłoni, aby zapewnić odpowiednie podparcie protezy. Zwłaszcza w przypadku krótkich kończyn resztkowych odpowiednie wsparcie jest szczególnie ważne dla uzyskania stabilnego uchwytu z protezą. Kontakt z resztkową kończyną i kształtem protezy są ważne, abyś mógł bezpiecznie chwycić później. 
W przypadku częściowej amputacji ręki , dotknięta osoba byłaby wyposażona w częściową protezę ręki.

To, jakie funkcje będzie miał twój palec lub częściowa proteza ręki, zależy od wielu różnych czynników. Ogólnie rzecz biorąc ważne jest, aby pozostała swobodę ruchów została zwiększona, a nie ograniczona. Tylko twój protetyk może powiedzieć ci dokładnie, jakie masz opcje.

Stosowanie protez ręki w przypadku dysmelii
Protezy silikonowe można stosować nie tylko do amputacji, ale również do wad wrodzonych (dysmelia). Dysmeliawystępuje globalnie w ok. 0,02% urodzeń. Wada może być spowodowana defektem genetycznym lub czynnikami zewnętrznymi, takimi jak infekcje lub efekt uboczny leków (np. Talidomid).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *