MŁODY PIŁKARZ

Medycyna sportowa u młodych sportowców jest bardzo trudnym zagadnieniem, ze względu na strukturalną różnicę w budowie kości, mięśni i więzadeł między dziećmi a dorosłymi. Wynika to z faktu, iż u młodego sportowca tkanki te ulegają ciągłemu rozwojowi i wzrostowi, w odróżnieniu od dojrzałych już tkanek dorosłych zawodników. Dziecięce kości są bardziej elastyczne i sprężyste, dlatego rzadziej ulegają złamaniom. Niestety, to nie oznacza, że u dzieci nie dochodzi do urazów.

Bardzo częste kontuzje dotykają młodych piłkarzy. Znaczna różnica w szybkości wzrostu kości w stosunku do mięśni i ścięgien jest tak duża, że skutkuje częstymidysproporcjonalnymi zaburzeniami. To powoduje, że zwykłe uszkodzenie mięśni lub więzadeł u dorosłego sportowca może skończyć się złamaniem awulsyjnym u dziecka. Złamanie takie polega na oderwaniu więzadła lub ścięgna wraz z częścią kości, do której się przyczepia.

Młody piłkarz jest często narażony na tego typu złamania. W trakcie treningu czy meczu, gdy noga zostaje nagle zablokowana przez drugiego zawodnika, dochodzi do zerwania więzadła krzyżowego przedniego (ACL), a wraz z nim kawałka kości piszczelowej lub udowej. Taka kontuzja u dziecka wiąże się z bólem, operacją oraz unieruchomieniem i wyłączeniem z treningów na kilka tygodni.

Taka długa przymusowa przerwa w treningach jest często dla dziecka ogromnym zmartwieniem. Reh4Mat, tworząc gamę produktów dla najmłodszych, pomyślał również o profilaktyce przeciwurazowej dla młodych piłkarzy.

 

Dziecięca orteza stawu kolanowego AM-OSK-Z/S-A została wykonana z lekkich i przewiewnych materiałów o wysokich właściwościach kompresyjnych. Wyposażona w dwie elastyczne stalki ortopedyczne chroni staw przed patologicznym bocznym skręceniem kolana, a jednocześnie nie ogranicza jego naturalnej ruchomości. Dodatkowo, specjalny system krzyżowych pasów dociągowych tworzy wsparcie dla więzadła ACL. Jej bardzo lekka konstrukcja stanie się niemalże niewidzialną ochroną dla kolana Twojego dziecka podczas jego treningó

harakterystyka wyrobu

Młodzi sportowcy doznają wiele kontuzji, które spotyka się również u dorosłych trenujących sport. Niestety, często taki sam uraz jest o wiele bardziej groźny w skutkach u dzieci aniżeli u dorosłych. Związane to jest z odmienną strukturą rosnących kości. Nagły uraz stawu kolanowego podczas np. gry w piłkę nożną, u dorosłego może skończyć się na uszkodzeniu łąkotek czy więzadeł, zaś u dzieci często wynikiem jego jest złamanie kości udowej czy guzowatości piszczelowej. Dlatego też tak ważna jest profilaktyka ortopedyczna wśród najmłodszych.

 

Dziecięca orteza stawu kolanowego została wykonana z innowacyjnego surowca ProSix. Materiał ten doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny.

Innowacyjny materiał ProSIX

Zewnętrzna warstwa ProSIX-u, to dzianina siatkowa działająca jak układ kryształów, które doskonale dopasowują się do każdej płaszczyzny, stabilizując kończynę. Dzianina ta gwarantuje wysoką wytrzymałość wyrobu i jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu orteza może być używana przez pacjentów podczas długiego okresu rehabilitacji. Środkowa warstwa ProSIX to duotermiczna pianka dystansowa, która odpowiada za właściwą kompresję termiczną i skuteczne oddychanie skóry. Ostatnia warstwa to dzianina bawełniana, która odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz odprowadzanie potu, a jej struktura gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku.

ProSIX

AM-OSK-Z/S-A wyposażona została w elastyczne szyny ortopedyczne i stabilizator ACL. Chroni kolano przed niepożądanym koślawieniem i szpotawieniem, nie ograniczając jego naturalnej ruchomości. Doskonale zabezpiecza młody staw kolanowy przed jego skręceniem czy zwichnięciem. Wykonana z najwyższej jakości materiałów, pozwala na stosowanie jej z powodzeniem jako zabezpieczenie w sporcie.

Przeznaczenie

  • zwichnięcia stawu kolanowego,
  • skręcenia stawu kolanowego,
  • niestabilność bocza kolana,
  • uszkodzeń więzadeł kolana LCL, MCL i ACL,
  • jako zabezpieczenie pooperacyjne

Stadnicki