ORTEZA PALCOWA RĘKI

Skręcenie i złamanie palca

Do skręcenia czy złamania palca ręki może dojść podczas gry i zabawy w każdej chwili w domu lub w szkole w trakcie przerwy. Rozpędzone dzięcko może upaść na ziemię lub w coś uderzyć doznając urazu. W chwili złamania kości u dziecka można usłyszeć charakterystyczne strzyknięcie lub trzask. Poza tym, pojawia się ograniczenie lub całkowita niemożność ruchu oraz intensywny ból. Zarówno w przypadku skręcenia jak i złamania należy unieruchomić palec. Do tego celu doskonale nadaje się nasza orteza palcowa ręki AM-D-02.

Charakterystyka produktu

Orteza AM-D-02 służy do usztywniania palców II-V tj.: małego, serdecznego, środkowego i wskazującego (nie stosuje się jej do usztywniania kciuka).
Jest to uniwersalna orteza palca którą można stosować zarówno na prawą jak i lewą dłoń. Można ją stosować od strony grzbietowej jak i zgięciowej palca. Usztywnia ona zarówno staw śródręczno-paliczkowy, jak i obydwa stawy międzypaliczkowe poszczególnych palców.

Orteza została wykonana z AirDistance II.

AirDistance II to innowacyjny technologiczny surowiec przeznaczony do wykonywania wysoko przetworzonych wyrobów ortopedycznych. AirDistance II jest surowcem trójwarstwowym, składającym się z bardzo mocnej poliamidowej dzianiny okładkowej z funkcją samoszczepną, odciążającej pianki EVA oraz poliamidowej dzianiny przestrzennej 3D. Zewnętrzna warstwa surowca pozwala na swobodne mocowanie na niej wszelkich usztywnień ortopedycznych, a funkcja samoszczepna ułatwia dopasowanie wyrobów. Pianka odciążająca EVA niweluje negatywne oddziaływanie usztywnień ortopedycznych na ciało pacjenta. Wewnętrzna dzianina 3D o przestrzennej strukturze, pozwala na swobodne przepływanie przez nią powietrza , które dotlenia skórę oraz powoduje, że pot znajdujący się na jej powierzchni zdecydowanie szybciej odparowuje. Funkcja samoszczepna, surowca AirDistance IIzdecydowanie ułatwia użytkowanie. Surowiec wodoodporny.

Do ortezy AM-D-02 dołączono szeroką taśmę z funkcją samoszczepną do obwodowej stabilizacji poszczególnych palców oraz wąską taśmę do stabilizacji kości śródręcza. Wąska taśma jest zabezpieczeniem opcjonalnym, które może być przez lekarza zamontowane na ortezie lub może zrezygnować z jej użycia.

W ortezie zamontowano aluminiową szynę ortopedyczną, którą można dowolnie modelować w celu osiągnięcia pożądanego przez lekarza kształtu. W nadgarstku zaprojektowano zamkniecie ortezy oraz obwodową taśmę Velcro, dodatkowo stabilizującą wyrób na kończynie i zabezpieczającą go przed niekontrolowanym rozpięciem.

Orteza palca AM-D-02 posiada kolorowe i przyjazne dla dziecka wykończenie, dzięki czemu Twoja pociecha będzie ją chętniej nosić.

Przeznaczenie

  • Złamanie palców II-V
  • Urazy pobocznych więzadeł stawu śródręczno-paliczkowego palców II-V
  • Zwichnięcia stawów palców ręki II-V
  • Zmiany reumatyczne w obrębie palców II-V