ORTEZA STAWU ŁOKCIOWEGO Z REGULACJĄ KĄTA ZGIĘCIA Z UJĘCIEM RĘKI LUB BEZ

Opis:orteza składa się z dwóch termoplastycznych modułów obejmujących ramię i przedramię, które połączone są ze sobą szynami pozwalającymi na ustawianie różnych kątów zgięcia i wyprostu oraz zakresu ruchu w stawie łokciowym. Część przedramienia kończy się ujęciem dłoni i nadgarstka. Oba powyższe moduły obejmują kończynę od wewnętrznej i zewnętrznej strony. Panele stabilizowane są taśmami micro-velcro przeciąganymi przez sprzączki. Taśmy mogą być skracane ze względu na ruchomą końcówkę velcro. Na kończynę zakładany jest bawełniany rękaw dołączony do ortezy. Dodatkowo w komplecie znajduje się taśma temblakowa do podwieszenia zabezpieczonej kończyny, którą zapinamy do ortezy za pomocą velcro.

Zastosowanie:złamania kości ramiennej, kości przedramienia, złamania stawu łokciowego, chirurgiczne leczenie pooperacyjne, złamania patologiczne, w złamaniach współistniejących z porażeniem i niedowładem, jako dodatkowe zabezpieczenie w zespoleniach wewnętrznych, w rehabilitacji.
Działanie:unieruchomienie kończyny górnej z możliwością regulacji w stawie łokciowym kąta zgięcia bądź ustawienie zakresu ruchu, ochrona i stabilizacja w złamaniach kości ramienne, stawu łokciowego, kości przedramienia, jako dodatkowe zabezpieczenie kończyny w zespoleniach wewnętrznych, gdy okolica stawu łokciowego musi być otwarta lecz wymaga unieruchomienia z wyłączeniem ruchów rotacyjnych przedramienia.
Kontrola ruchów:orteza pozwala na całkowite unieruchomienie kończyny górnej, na regulację zakresu ruchu w stawie łokciowym oraz na ustawienie zgięcia bez możliwości ruchu, pozwala na wyłączenie ruchów rotacyjnych przedramienia.