DYNAMICZNY GORSET SZKIELETOWY TUŁOWIA Z KOSZEM BIODROWYM ORAZ PODPASZKAMI

Złamanie kręgosłupa

Wielkość i ranga złamania zależą od wielu czynników tj. rodzaju i energii urazu, wieku czy płci. Z tego powodu rozróżniamy 4 podstawowe rodzaje złamań kręgosłupa:
1) Złamanie kompresyjne – bardzo często obecne u pacjentów z osteoporozą lub nowotworem kości. Zbyt dużą siła nacisku na kręg powoduje jego zgniecenie. Kręg złamany kompresyjnie ulega sklinowaceniu.

2) Złamanie zgnieceniowe – spowodowane jest najczęsciej przez wypadek komunikacyjny, gdzie siły zewnętrzne działające na kręg powodują jego zmiażdżenie. W odróżnieniu od złamania kompresyjnego, pęknięcie kręgu ma miejsce w kilku jego częściach, nie tylko w jednej. W związku z tym, że kręg jest zmiażdżony w wielu miejscach, jego odłamki mogą powodować uszkodzenie rdzenia kręgowego.

3) Złamanie zgięciowe (zgięciowo-dystrakcyjne) – następuje w wyniku nagłego zgięcia kręgosłupa do przodu. Tak nagła i mocna siła zgięciowa, powoduje ogromne obciążenie kręgów oraz ich złamanie.

4) Złamanie wyprostne – spowodowane nadmiernym przeprostem, często połączone z uszkodzeniem więzadła podłużnego przedniego.
5) Złamanie ze zwichnięciem – mówimy o nim, gdy oprócz złamania kręg ulega przesunięciu

W leczeniu złamań kręgosłupa, zarówno zachowawczo jak i pooperacyjnie, stosuje się zaawansowane gorsety stabilizujące. W tym celu, Reh4Mat stworzył zespół gorsetów ortopedycznych, stanowiących kompleksową obsługę Pacjenta po urazie kręgosłupa. W ich skład wchodzą gorsety: DURUS, TOTUS i CASTUS.

W leczeniu złamań kręgosłupa, zarówno zachowawczo jak i pooperacyjnie, stosuje się zaawansowane gorsety stabilizujące. W tym celu, Reh4Mat stworzył zespół gorsetów ortopedycznych, stanowiących kompleksową obsługę Pacjenta po urazie kręgosłupa. W ich skład wchodzą gorsety: DURUS, TOTUS i CASTUS.

 

Którego gorsetu potrzebujesz?

Rodzaj złamania CASTUS TOTUS DURUS
Złamanie kompresyjne (osteoporotyczne)
Złamanie zgnieceniowe
Złamanie zgięciowe
Złamanie wyprostne
Złamanie ze zwichnięciem
Skolioza

Charakterystyka wyrobu

Gorset AM-WSP-03/TLSO o nazwie DURUS wykonano z wysokiej jakości aluminium i stali oraz dodatkowo zabezpieczono przed szkodliwym działaniem potu, trwałą powłoka proszkową. Gorset doskonale stabilizuje kręgosłup, a sztywne podpaszki zapobiegają przed jego bocznym zgięciem.

Gorset DURUS składa się z:

  • dwuszynowego dynamicznego stabilizatora kręgosłupa o regulowanej wysokości, wyposażonego w przyjazną dla skóry wyściółkę
  • stabilizującej ortezy LSO wyposażonej w szyny i stalki
  • kompletu niezależnie regulowanych podpaszek wyposażonych w komfortową wyściółkę oraz peloty piersiowe,

Regulacji wyrobu dokonuje się za pomocą jednego załączonego do gorsetu DURUS wkrętaka.

Dwuszynowy dynamiczny stabilizator kręgosłupa posiada funkcję odciążenia kręgosłupa i stabilizuje go nie wpływając na jego układ kostny. Regulację wysokości stabilizatora dokonuje się poprzez odkręcenie górnych śrub mocujących stabilizator podpaszek, przesunięcie stabilizatora do góry i ponowne dokręcenie śrub.

Tylna część wyściółki posiada funkcję samoszczepną, co zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie tej czynności.

Rozstaw podpaszek reguluje się poprzez przestawienie śrub mocujących podpaszki do stabilizatora kręgosłupa.

Podpaszki zostały wyposażone w wodoodporną, przestrzenną wyściółkę odciążającą, z  przygotowanymi zaślepionymi otworami do montażu stabilizatora podpaszek.

Gorset DURUS jest wyrobem dynamicznym, pozwalającym pacjentowi na pewien określony, kontrolowany zakres ruchu, a funkcja dynamiczna wspomaga osłabione funkcje ruchowe pacjenta. Wyrób posiada również pewien zakres plastyczności umożliwiający indywidualne dopasowanie gorsetu do każdego pacjenta. Należy pamiętać o tym, że regulacji i dopasowania gorsetu mogą dokonywać tylko i wyłącznie lekarze lub wykwalifikowani i przeszkoleni fizjoterapeuci.

Wyściółka gorsetu została wykonana z surowca ActivSpace o doskonałych właściwościach odciążających. Surowiec ten posiada strukturę przestrzenną, co pozwala na bardzo skuteczne przewietrzanie skóry. Powietrze migrujące w strukturze materiału dotlenia skórę, a konstrukcja 3D realizuje jej powierzchniowy mikromasaż.

ACTIVspace

Gorset DURUS został standardowo wyposażony w wysoką ortezę lędźwiowo-piersiową w której zamontowano stalki i fiszbiny ortopedyczne. W tylnej części ortezy znajduje się regulator obwodowy, w który wpina się boki ortezy. Regulator jest przymocowany do stabilizatora kręgosłupa za pomocą zapięcia velcro, co pozwala na używanie gorsetu zarówno z ortezą jak i bez niej. Regulator obwodowy ortezy został wykonany z  surowca o nazwie AirSANMED. Jest to surowiec peforowany z atestem medycznym, ułatwiającym oddychanie skóry.

AIRsanmed

Tylne elementy ortezy zostały wykonane z  nieelastycznego surowca ActivDistance II o funkcji samoszczepnej z przeznaczeniem do odcinania ich zbędnych części po dopasowaniu wyrobu do ciała pacjenta. Dla łatwiejszego dopasowania wyrobu do pacjenta, surowiec został miejscowo pozgrzewany.

Boczne części ortezy wykonano z elastycznego, perforowanego surowca o nazwie AirRubber II.

AIR-RUBBER II

 

gwarancja wodoodporności

Czuj się bezpiecznie w swojej łazience!

Po demontażu sznurówki LSO, gorset DURUS staje się wyrobem wodoodpornym, dzięki czemu Pacjent ma możliwość korzystania z prysznica, bez konieczności zdejmowania gorsetu!

Przeznaczenie

– Złamanie kompresyjne (osteoporotyczne)