BEBIONIC

Bebionic najbardziej zaawansowana mioelektryczna proteza dłoni. Bebionic jest ukoronowaniem wielu lat pracy zespołu inżynieryjno-lekarskiego, i konsultacji z osobami po amputacji. Efektem tej współpracy jest proteza, która daje niezależność i pełną kontrolę funkcji wykorzystywanych w codziennym życiu.
Wykorzystanie potencjału dłoni umożliwia wykonywanie czynności, które pacjenci utracili w wyniku amputacji lub nie mieli możliwości wykonywać.
Do codziennego użytku wykorzystywane jest 8 wybranych chwytów spośród 12 dostępnych. Innowacyjnym oraz niedostępnym w żadnej dłoni jest chwyt umożliwiający pracę myszką komputerową.
Możliwość sterowania dłonią, wybór odpowiednich sekwencji, parametrów chwytu jest indywidualnie dopasowywana w zakładzie ortopedycznym do użytkownika. Zmiana danego chwytu jest intuicyjna i nieskomplikowana. Odbywa się  między innymi poprzez zmianę położenia kciuka, użycie przycisku na grzbietowej części dłoni oraz sekwencję impulsów mięśniowych.
Dłoń może być wykorzystywana w szerokim zakresie czynności. Od prac fizycznych, dzięki solidnej aluminiowej konstrukcji oraz dużej sile udźwigu/uścisku, poprzez precyzyjne chwytanie i dopasowywanie się do przedmiotów –długopis, płyta CD, artykuły spożywcze.
Oprócz dłoni istnieje możliwość wyboru różnego rodzaju stawów nadgarstkowych –od standartowych poprzez opcję szybkiego demontażu oraz stawu wieloosiowego Multi-flex. Ten ostatni posiada elastyczną ruchomość zgięcia, wyprostu, odwiedzenia oraz przywiedzenia dłoni- ułatwia to uzyskiwanie odpowiedniej komfortowej pozycji podczas np. jazdy na rowerze, pracach kuchennych itp. Żądaną pozycje nadgarstka można również jednym przyciskiem zablokować i odblokować.
Istnieje możliwość wyposażenia dłoni w silikonową rękawice kosmetyczną której kolor jest indywidualnie wybierany spośród 19 różnych odcieni.
Przymiarka dłoni jest możliwa po zbadaniu i zakwalifikowaniu osoby amputowanej.
Kolejnym etapem jest przetestowanie samej dłoni przez użytkownika.