JAZDA KONNA

EQUITATION, DISCOVER HIPPOLIB

Celem projektu rozpoczętego w 2006 r. Było zaprojektowanie siodła przystosowanego do wszystkich rodzajów niepełnosprawności, różnych morfologii i optymalizacji mechanicznego związku jeźdźca / konia, w zakresie komfortu i bezpieczeństwa .

 

INNOWACJA W SŁUŻBIE KONKURENCJI

Badanie zostało przeprowadzone wspólnie przez ENE (Krajową Szkołę Jazdy Konnej w Saumur) i CAIPS (Centrum Analiz Obrazów i Wystaw Sportowych) i sfinansowane przez Ministerstwo Sportu. Jeździec Cadre Noir Jean-Frank Girard i niepełnosprawna zawodniczka Céline Gerny wzięli udział w pracach grupy i przetestowali różne prototypy podczas badania.

W 2012 r., Po 6 latach badań i kilku prototypów, grupa G2M opracowała moduł Hippolib i rozpoczęła komercjalizację z ogółem społeczeństwa.

Opatentowany w 2012 roku globalna innowacja Hippolib® spełnia wymagania dotyczące zdolności adaptacyjnych, komfortu, bezpieczeństwa i wydajności. 
W 2012 roku Hippolib otrzymał Trofeum Innowacji, które każdego roku uznaje najlepszą innowację dla koni i koni, a także trofeum Coup de Coeur w Salonie du Cheval de Paris.

  • Siodełko ręczne dla jeźdźców
Siodełko ręczne dla jeźdźcówSprzęt dla niepełnosprawnych zawodnikówPasek dla niepełnosprawnych motocyklistówSiodło jeźdźcaSiodło jeździeckie dla niepełnosprawnych urządzeńEquipement praktyczne équitationSiodło dla niepełnosprawnych rowerzystówMateriał ręcznego wózka dla kierowcyMateriał ręcznego wózka dla kierowcyMateriał ręcznego podręcznikaJeździć konnoJazda konnaJazda konnaJazda konna z osobami o ograniczonej sprawności ruchowejNiepełnosprawny sprzęt dla koniHandis na koniachHandi, który patrzy na zdjęciaOsoba o ograniczonej sprawności ruchowej na koniuSprzęt jeździecki dla osób niepełnosprawnychLekcje jazdy konnej dla osób niepełnosprawnychRadość między osobami niepełnosprawnymiNiepełnosprawni na koniuSiodło siodła koniaJazda konna w górachJazda konna w górachWózek inwalidzki na wycieczkę z przodu koniaSprzęt HCP dla koniNiepełnosprawni na koniuNiepełnosprawny jeździec z materiałem MouvlyCavalier ręczny z wyposażeniem MouvlyWyłączony jeździec z wyposażeniem MouvlyRuch z urządzeniem MouvlyJazda konna z wyposażeniem Mouvly

WYKONUJ PASJĘ KONI

Przyjemność i komfort

Moduł siodełka Hippolib pomaga niepełnosprawnemu jeźdźcowi jeździć konno, tak jak zrobiłby to dobry jeździec.

Wyposażony w przedni i tylny układ regulacji oraz dwa modele oparcia, Hippolib ma regulację głębokości i wysokości, zapewniając dobre wsparcie kierowcy. Ustawienie bezpieczeństwa umożliwia łatwe zwolnienie zwory.

Poduszka Hippogel dopasowuje się do Twojej morfologii. Wygodny i lekki, pozwala uniknąć bezpośredniego kontaktu z siodłem i zapobiega rozwojowi odleżyn

SPORTOWANIE SPORTEM

Jeździć konno razem z Hippolibem, uprawia sport i kwitnie wypoczynek w kontakcie z koniem. Jazda jest prawdziwym narzędziem rehabilitacji, które zapewnia zarówno ton, równowagę i nowe wrażenia. Dziś ponad 100 ośrodków jeździeckich i 200 użytkowników przyjęło Hippolib. Użytkownikom Hippolib zaleca się zawsze towarzyszyć podczas korzystania z modułu.