Jakie są dostępne protezy i inne opcje dopasowania?

Dopasowywanie rozwiązań

Chociaż amputacja może być ledwo za tobą, musisz powrócić do normalnego życia. Na szczęście dzięki odpowiednim protezom jest to znacznie łatwiejsze niż mogłoby się wydawać.

Najlepiej zacząć jak najszybciej nawiązywanie kontaktów z innymi osobami. Trenuj swoje mięśnie za pomocą fizjoterapeuty i ucz się poruszać w sposób naturalny. Przygotuj się na codzienne życie dzięki pomocy terapeuty zajęciowego.

Tutaj znajdziesz dobrego prosthetistę, który bardzo pomaga. Twój protetyk oferuje całą gamę urządzeń, które pomogą Ci wznowić normalne życie. Ten zakres obejmuje protezy na miarę, które pozwalają chodzić z praktycznie naturalnym chodem.

Proteza częściowej stopy silikonowej
Proteza częściowej stopy silikonowej

Proteza częściowej stopy silikonowej

Wykonane na zamówienie przez protetyka, silikonowa proteza częściowa stopy pozwala na swobodne poruszanie kostką, jednocześnie dopasowując stopę „jak rękawiczka”. W rezultacie cały twój ruch wydaje się bardziej naturalny. Aktualne badania wskazują również, że mięśnie są bardziej aktywne w porównaniu do innych urządzeń. Dzięki elastycznemu materiałowi możesz również chodzić na większe odległości i nosić zwykłe buty. Innymi słowy, nie będziesz przyciągać uwagi przez sposób, w jaki chodzisz.

Protezy, buty i wkładki

Specjalna formowana wkładka może być wystarczająca po niewielkiej amputacji. Wkładka nie może przywrócić utraconej funkcjonalności, ale stabilizacja stopy może być wystarczająca po bardzo drobnej operacji.

Podczas gdy niektórzy lekarze i protetycy mogą zalecić niestandardowy but od szewca ortopedycznego, niekoniecznie jest to najlepsza opcja dla ciebie. Nie tylko jest rzucający się w oczy, ale może również prowadzić do kolejnych problemów, ponieważ kostka jest unieruchomiona. Chodzenie w tych butach nie wydaje się gładkie i może ci się wydawać niewygodne.

Wewnętrzny but ortopedyczny, również wykonany przez szewca ortopedycznego, jest mniej rzucający się w oczy. Tutaj także unieruchamia się górną kostkę, więc nie można jej nosić ze standardowym obuwiem kupionym w sklepie obuwniczym.

Proteza Bellmanna dostarczona przez protetyka oferuje znacznie większą mobilność. Za pomocą skarpetki wsuwasz się w protezę wykonaną z kilku warstw pianki, która nie zakrywa górnej części kostki. Inne zalety to niewielka waga i kształt, który pozwala nosić klasyczne buty. Jednak wygląd protezy Bellmanna nie może być dopasowany do twojej drugiej stopy, więc nadal wyróżnia się jako proteza. Materiał również zużywa się stosunkowo szybko, co oznacza, że ​​potrzebujesz nowego po dwóch latach. Wreszcie, pończochy powodują tarcie, które może być nieprzyjemne.