INNOWACYJNE PROTEZY UDOWE

INNOWACYJNE PROTEZY UDOWE

Innowacyjna proteza kości udowej

Innowacyjna proteza udowa /Lej/

Zespół Warsztatu Ortopedycznego nieustannie stara się być w czołówce projektowania protez. Po pracy na protezach piszczelowych przystosowaliśmy tę pracę podwójnego gniazda do protez udowych   Warsztat Ortopedyczny nadal pracuje nad projektowaniem innowacyjnych i wygodnych protez dla pacjenta.

1. Dyskomfort jest problemem występującym u pacjentów po amputacji  udowej

Wielu pacjentów skarży się na sztywność i dyskomfort podczas siedzenia na protezach udowych. Rzeczywiście, gniazdo ogranicza gniazdo fotela, tworząc siły nacisku na gnieździe, szczególnie w obszarze pośladka, najbardziej narażonym na kontakt z krzesłem. Z drugiej strony, mięśnie są ściskane podczas chodzenia przez nieodkształcanie się gniazd.

2. Wykonana praca.

Zespół Warsztatu Ortopedycznego pracował nad gniazdem, które było zarówno elastyczny, jak i sztywny. Podział ten zapewnia podwójne gniazdo, pierwszy interfejs o szerokości kilku milimetrów i sztywna rama, ażurowa, połączona z tyłu za pomocą paska umożliwiającego lekkie ruchy.

3. Przymierze węgla i silikonu

Zastosowano dwa materiały: silikon dla białego interfejsu (na zdjęciu) i węgiel (dla czarnej ramki).

Silikon jest bardzo interesującym materiałem pod względem właściwości higienicznych i komfortu.

Węgiel, bardzo silny materiał (na przykład w Formule 1) dla tych właściwości „opór mechaniczno-mechaniczny” jest bardzo interesujący.

Aby ograniczyć sztywność węgla, całkowicie perforowaliśmy tylną część i dodaliśmy pasek podtrzymujący zapewniający duży komfort w pozycji siedzącej i pozwalający na prawdziwą globulizację (muskularną pracę) mięśni.

Kompromis pomiędzy konserwacją a komfortem jest zoptymalizowany.

4. Aspekt estetyczny gniazda

Węgiel może mieć wiele kolorów (niebieski, zielony, czerwony, żółty …) i silikonu, co pozwala również na dużą personalizację. Można również znaleźć przykłady w dziale „estetyka i niestandardowe” na naszej stronie internetowej www.opr35.com

Nie wahaj się z nami skontaktować, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub przyjdź do nas w naszej siedzibie przy Smolenia 18 Bytom 41-902 Tel.32-282-36-82