W Polsce maluchy z mózgowym porażeniem dziecięcym wykonują pierwsze kroki nosząc ortezę z nadrukiem 3D

Maluch podjął pierwsze niezależne kroki, korzystając z wydrukowanych ortotez 3D wykonanych przez Polską firmę.

Ewa  zdiagnozowano porażenie mózgowe tylko kilka tygodni po jej urodzeniu; nie było zaskoczeniem, że Ewa mogła chodzić tylko z pomocą toczącej się ramy, gdy dorastała. Ale teraz, po kilku dniach noszenia ortez na wydrukach 3D, z przyjemnością chodzi sama i wykonuje codzienne czynności, takie jak normalne dziecko.

„W środę była w przedszkolu,  nie poszła w czwartek, a sama poszła w piątek. Stało się to tak szybko, że właśnie wystartowała „. 

Eve  wykonuje niezależne spacery dzięki nowej wydrukowanej ortezie 3D.

Uczestnictwo w globalnym problematyce

W Polsce, gdzie mieszka Ewa, dziecko rodzi się z mózgowym porażeniem dziecięcym co 15 godzin. W rezultacie jest to najczęstsza dotychczasowa niepełnosprawność fizyczna w dzieciństwie w tym kraju. Podczas gdy większość z tych dzieci musi nosić ortezę przez całe życie, aktualna lista oczekujących na wizytę ortotyka może trwać do ośmiu miesięcy, a gdy dziecko w końcu się umawia, jest poddawana niepraktycznemu procesowi odlewania gipsu . Stamtąd może upłynąć do 12 tygodni, aby przekształcić tę obsadę w urządzenie do noszenia.

Co więcej, według Światowej Organizacji Zdrowia, 100 milionów dzieci potrzebuje ortotek na całym świecie, a popyt gwałtownie przekracza podaż.

Warsztat Ortopedyczny to mała firma  w Polsce. Obecnie Warsztat Ortopedyczny  pracuje nad przyszłością, w której osoby niepełnosprawne mogą mieć przystępny cenowo i szybszy dostęp do potrzebnych produktów wspomagających.

3d drukowane ortezy
Chociaż ich model odnosi się do wielu różnych urządzeń, postanowili zacząć od skupienia się na jednym z najbardziej potrzebujących obszarów: spersonalizowanym Orthotics dla dzieci.

Projekt Magiczne buty

Warsztat Ortopedyczny  używa technologii druku 3D do tworzenia ortez i ortez lub „Magicznych butów” w ułamku czasu wymaganym przez konwencjonalny proces. Wykorzystują skaner 3D do wykonania niezbędnych pomiarów stopy dziecka. Następnie ekspert ortotyk modeluje go zgodnie z wymaganiami medycznymi, a 3D drukuje Ortezy; używają przemysłowej drukarki EOS SLS z materiałem nylonowym klasy medycznej.

3D skanowanie niezbędnych pomiarów stopy dziecka.
Oczekiwane wyniki projektu  
  • Poprawa czasu oczekiwania – Skrócenie czasów oczekiwania o 50-80%.
  • Zwiększona efektywność Orthotists – o 400-600%, uwalniając je, aby pomóc większej liczbie dzieci.
  • Lepsze doświadczenie pacjenta – rozwój technologii zorientowanych na dziecko, które zasadniczo zmieniają wrażenia pacjenta na lepsze.
  • Zmniejszenie całkowitego kosztu opieki – Oszczędności kosztów dla rodzin, klinik, NDIS i innych instytucji finansujących sprzęt.

 

 

Tymczasem matka Eve, powiedziała, że ​​jej 16-miesięczne dziecko robi postępy. „Eve może po prostu bawić się na placu zabaw jak normalne dziecko […] Mogę iść z nią na plac zabaw, a ona może po prostu iść.”