Tone Reducing Orthotics

W ciągu ostatniego dziesięciolecia zaobserwowaliśmy wyraźny wzrost akceptacji i użycia ortez zmniejszających napięcie (lub hamujących tony). W firmie warsztat ortopedyczny ciężko pracowaliśmy, aby zebrać grupę projektów spełniających potrzeby większości napotkanych pacjentów. Rozumiemy jednak, że jesteś najlepszym sędzią w zakresie potrzeb pacjenta, dlatego zawsze jesteśmy gotowi opracować niestandardowe projekty zgodnie z Twoimi specyfikacjami.

Wszystkie nasze ortezy redukujące tony mogą być wytwarzane ze standardowego odlewu obwodowego lub z form za pomocą niestandardowych lub prefabrykowanych stopek. Niemniej jednak, ze względu na dokładny charakter tych urządzeń, dokładność jest niezbędna. Z tego powodu prosimy o kontakt w sprawie formularza pomiarowego  oraz dodatkowych informacji na temat procedur odlewniczych.

Aby zwiększyć zgodność, oferujemy również szeroką gamę kolorowych materiałów i akcentów. Zwiększając wizualny wpływ tych produktów, mamy nadzieję, że ułatwi to pacjentowi akceptację. Opcje kolorów mogą się zmieniać ze względu na dostępność produktu.

Zapięcia na rzep:
czarny, ciemny niebieski, czerwony, żółty, beżowy, biały, różowy dla niemowląt, niebieski dla niemowląt, fioletowy, różowy i zielony.

Wyściółka z pianki:
Bryła – biała, czarna, czerwona, żółta (złota), zielona, ​​niebieska, brązowa i miąższ.

Akcent wstążki dekoracyjnej:
Bąbelki na białym, Kawałki układanki, Psy sportowe, Rockin ‚Rainbow i Bąbelki na czarnym.

Wzory redukujące ortezę standardową

Numer 1

Ta podstawowa orteza reakcji na podłogę pozwala na łatwe zakładanie z dobrym sterowaniem tylną stopą i redukującą tony stopą.

Wskazaniami do tej ortezy są wyraźne zgięcie stawu biodrowego i kolanowego w pozycji środkowej, na ogół towarzysząca zawaleniu połowy stopy, rotacja zewnętrzna u stopy i upośledzenie neurologiczne, które wywołuje odpowiedź tonalną.

Przeciwwskazania obejmują pacjentów z utrwalonymi przykurczami grzbietowo-zgięciowymi i pacjentami, którzy nie są ambulatoryjni. Pacjenci z bardzo dużymi stopami i / lub bulwiastymi piętami i cienkimi cielętami mogą uważać za trudne do niemożliwego.

Numer 2

Ta ruchoma orteza stawu skokowego pozwala na zastosowanie różnych metod artykulacyjnych w celu doskonałego zapewnienia lub ograniczenia zakresu ruchów pacjenta, a owijająca się linia trymowania pomaga prawidłowo zorientować wyrównanie stopy.

Wskazania do tej ortezy obejmują pacjentów z łagodną lub umiarkowaną odpowiedzią na zgięcie podeszwowe w pozycji środkowej, aby uciec.

Przeciwwskazania obejmują pacjentów ze stałymi przykurczami oraz pacjentów z bardzo silną reakcją na zginanie podeszwowe.

Numer 3

Te linie o wysokim grzbiecie umożliwiają doskonałą kontrolę nóg i środkowych stóp, silną odporność na zginanie podeszwowe i proste dopasowanie o niskim profilu, które jest bardzo łatwe do założenia.

Wskazaniami do liczby 3 są pacjenci z silnymi reakcjami podeszwowo-zgięciowymi i słabym wyrównaniem śródstopia, a także pacjenci, którzy są zbyt mali dla liczby 2

Przeciwwskazania obejmują pacjentów ze stałymi przykurczami i skulonym chodem.

Numer 4

To nisko profilowe urządzenie nadnerkowe zapewnia doskonałą stabilność stopy środkowej i tylnej, nie zakłócając prawidłowego chodu stopy pięty. Wysokie przyśrodkowe i boczne przedłużenia umożliwiają umiarkowaną kontrolę strugarki na huśtawce, aby pomóc w dokładnym sadzeniu stóp.

Wskazania do tej ortezy obejmują pacjentów z silną pronacją lub reakcją supronacji, ale poza tym prawidłowy ruch kostki.

Przeciwwskazania obejmują pacjentów wymagających sztywnej kontroli kostki.

Numer 5

Ta wysokoprofilowa orteza stopy jest dobrym wyborem, gdy pożądane jest wyrównanie w połowie stopy. Zasadniczo, orteza typu UCB, owijające się linie przycięcia pozwalają na bardzo wygodną powierzchnię kontrolną z minimalną interferencją dopasowania buta.

Contraindications are, of course, any one requiring strong heel or ankle control.

Number 6

Formally known as the “Yankus” brace, this orthosis consists of two essential components. The first is a thin polyethylene supra-maleolar orthosis similar to the number 4., and second, a polypropylene outer frame with the same configuration as a number 1.. The rationale for this design is simple. By providing a thin inner boot we are able to achieve excellent tone reduction properties with solid heel, mid foot, and dorsal control and still offer a floor reaction orthosis with a frame shape rigid enough to accurately transmit the desired ground reaction force.

Contraindications are similar to the number 1.

Number 7

Formalnie znany jako orteza „Silvy”, konstrukcja ta jest podobna do liczby 6, ponieważ składa się z dwóch elementów. Po pierwsze, używamy wewnętrznej polietylenowej ortezzy nadmózgowej, aby precyzyjnie kontrolować stopę środkową i tylną, a następnie umieszczamy ją w ramie z grubszego polipropylenu ze standardowymi liniami AFO z solidną kostką. Regulacja bocznych linii cięcia ramy zewnętrznej da wszystko, od tylnej sprężyny płytkowej do sztywnej kostki w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Przeciwwskazania obejmują pacjentów o silnym skurczowym chodzie lub problem z dopasowaniem obuwia.