Ortotyka

KAFO Splint jest konfigurowalnym, lekkim, modnym i funkcjonalnym wzorem na nogi. Projektant przemysłowy, udzielił staromodnej opasce nogi nowoczesnej aktualizacji, która łączy w sobie estetykę z siłą potrzebną do wsparcia pacjenta.

Jeśli ich potrzebujesz, nie ma zamiennika dla szelek lub szyn. Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane urazem czy chorobą, potrzeba wspierania pełnej wagi pacjenta ma kluczowe znaczenie dla ich wygody i mobilności. W KAFO Splintprzeszłości takie aparaty pozostawiały wiele do życzenia, jeśli chodzi o funkcje i wygląd.Były student Wyższej Szkoły Inżynierii i Projektowania  , natknął się na technologię druku 3D, gdy starał się tworzyć modele do swoich projektów produktów, a jego projekt urządzenia medycznego był wynikiem przypadkowego spotkania z pacjentem o imieniu Ron, który był w wypadku kilka lat wcześniej.

Wypadek pozostawił Rona uzależnionego od wózka inwalidzkiego lub zestawu podpórek na nogi i kul, ale ciężki i niewygodny wygląd aparatów uniemożliwiał ich noszenie.

KAFO Splint 3Aby wymyślić coś pożytecznego, zaczął pracować nad spersonalizowanym zestawem szelek, które byłyby modne i praktyczne.

„Klamra ma kilka zasadniczych części: niektóre chwytają plecy i łydki, siedzą na więzadle kolana, mocny szkielet przez klamrę od uda do stopy, zawias na kolanie i podnóżek, który zabezpiecza go pod kątem 90 ° stopni „- mówi . „Aktualne aparaty są niewygodne, ciężkie, nie estetyczne, a Ron często ich nie używał. Chciałem zaprojektować aparaty ortodontyczne i kule za pomocą zaawansowanej technologii, aby ci, którzy ich potrzebują, chcieli z nich korzystać. „

Ta „szyna KAFO” jest wystarczająco mocna, aby zapewnić stabilność, ale otwarta konstrukcja pozwala na przepływ powietrza, a jako dodatkowa premia, technologia skanowania 3D oznacza, że ​​każde złącze KAFO można łatwo dopasować idealnie do ciała pacjenta. Użył sztywnej, nieprzejrzystej czarnej wersji materiału Stratasys 3D VeroBlack, aby zapewnić siłę i wsparcie wymagane do zbudowania szyny KAFO.

„Główną zaletą jest to, że jest spersonalizowany i spersonalizowany dla użytkownika .Wydruk 3D może wyglądać jak zwykły produkt, który został stworzony przy użyciu formowania wtryskowego, ale w rzeczywistości jest wykonany na zamówienie. Możliwości projektowania są świetne, a gotowy produkt może być bardzo atrakcyjny. „

Szyna KAFO została zbudowana przy użyciu wielomateriałowego systemu produkcyjnego Objet1000 3D po miesiącach próbnych szkiców i projektów. Był szczególnie zadowolony, że jego projekt może być wydrukowany w jednym kawałku, i mimo że KAFO Splint obejmuje większość nogi pacjenta, cały gotowy wydruk 3D mieści się łatwo w obrębie jednometrowej tacy budującej drukarki Objet1000.


KAFO Splint 2