3 rzeczy, które stanowią najlepszą osobistą protezę

Proteza dla osób po amputacji jest czymś, co staje się tak samo częścią ich ciała jak ich naturalne kończyny. To dlatego, że tak bardzo polegasz na tym, że zaczynasz uważać to za część swojego prawdziwego ciała.

Taki jest cel, przynajmniej z dobrze dopasowaną protezą . Ale co stanowi doskonałą protezę? Jakie czynniki wiążą się z zapewnieniem najlepszego, najwygodniejszego i najbardziej produktywnego dopasowania do Twojego ciała, abyś mógł polegać na swojej protezie i wykorzystywać ją do życia w pełnym, aktywnym życiu?

Pirwsza rzecz

Pierwszą rzeczą, jaką my, jako protetycy, staramy się upewnić, że działa dobrze dla ciebie, jest dopasowanie do miednicy.

Dopasowanie do gniazda jest niezwykle ważne. Kiedy ludzie mają problemy z ich protezami, zwykle zaczyna się od nieprawidłowego założenia gniazda.

Dokładamy wszelkich starań, aby niestandardowe gniazdo pasowało przez połączenie najnowocześniejszej technologii, niestandardowych materiałów i dziesięcioleci doświadczenia. Naszym celem jest złagodzenie tarcia i wpływu na twoje gniazdo, które może powodować dyskomfort w najlepszym wypadku i ból w najgorszym.

Odpowiednio dopasowane gniazdo zapewni:

  • Lepsza kontrola nad funkcją protezy
  • Zmniejszono ryzyko tarcia między twoją kończyną a gniazdem (osiągnięto dzięki dokładniejszemu dopasowaniu)
  • Bardziej komfortowa, zdrowsza skóra

Istnieje wiele czynników, które określają, jak dobrze będzie pasować twoje gniazdo, od materiału z gniazda do niestandardowej wkładki skarpety do tego, jak kończyna protetyczna jest zawieszona. Twój protetyk może przejść przez opcje z tobą i wymyślić odpowiedni krój.

Wyrównanie protezy

Jak dobrze wszystkie elementy twojej protezy pasują do siebie, to to, co nazywamy wyrównaniem . Prawidłowo wyosiowana proteza jest funkcjonalna i wygodna. Brak wyrównania jest niewygodny, niewystarczający i niedopuszczalny.

Jest wiele rzeczy, które rozważamy przy dopasowywaniu twojego urządzenia protetycznego. Te rzeczy obejmują twoją szczątkową kończynę, rozmiar i kształt twojego ciała, twoją postawę, specyficzny typ komponentów używanych w twoim urządzeniu, twoją kontrolę nad protezą i twoją informację zwrotną kiedy noszone urządzenie.

Protetyk bierze pod uwagę wszystkie powyższe kwestie i współpracuje z Tobą, aby znaleźć właściwe ustawienie, które sprawia, że ​​jesteś mobilny, w pełni funkcjonalny i wygodny. Odpowiednia wyrównanie protezy jest celem.

Ty!

Trzeci czynnik, jak dobrze działa proteza, to Ty! Mówiąc konkretnie, mówimy o twoim życiu, twoich umiejętnościach i o tym, jak dobrze możesz kontrolować urządzenie.

Przyjrzymy się Twojemu stylowi życia – co lubisz robić, jak jesteś aktywny – oraz co robisz w pracy, swojej mobilności, sile mięśni, elastyczności i koordynacji, wytrzymałości, równowadze i innych. Jesteśmy nie tylko patrząc na to, co można fizycznie zrobić teraz , ale co mogła zrobić później.

Ale to nie tylko zdolności fizyczne. Patrzymy również na twój stan psychiczny i na to, jak dobrze jesteś przygotowany do obsługi protezy i dostosowania się do jej użycia. Najlepiej jest to osiągnąć dzięki fizjoterapii i doradztwu, jeśli zajdzie taka potrzeba, i będziemy współpracować z Tobą, aby pomóc Ci poruszać się po tej drodze, dzięki czemu będziesz mieć pozytywne doświadczenia.

Uzyskanie najlepszej protezy

Jak widać, nie chodzi tylko o samą protezę. Ale to jest duża część i właśnie tam wkraczamy. Naszym zadaniem jest uczynić cię najlepszą możliwą protezą – taką, która pasuje dobrze, działa dobrze i dobrze dopasowuje się do twojego ciała, tak, że czujesz się jak przedłużenie siebie.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz zbadać możliwości za pomocą protezy, skontaktuj się z nami . Chętnie pomożemy Ci znaleźć odpowiednią protezę i odpowiedni zespół, który pomoże Ci w Twojej podróży.