Skolioza może być bolesnym i wyniszczającym stanem, który sprawia, że ​​nawet najprostsze zadania są niewygodne.

Patrzenie, jak ukochany przechodzi przez taki dyskomfort, może być bolesne do oglądania. Jednak nie musisz stać bezczynnie – oto pięć prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc dziś osobie ze skoliozą.

 

1. Bądź dostępny

Osoby z długotrwałymi chorobami, chorobami i niepełnosprawnością często mają trudności z proszeniem o pomoc.

W rzeczywistości niektórzy mogą aktywnie unikać szukania pomocy z zewnątrz, woląc samodzielnie rozwiązać problem.

Ale nawet w takich przypadkach świadomość, że istnieje ramię, na którym można się opierać, gdy robi się za dużo, może mieć znaczenie.

Bycie tam jako emocjonalna i fizyczna kula, gdy twój przyjaciel lub ukochany potrzebuje ciebie, jest ostatecznym znakiem wsparcia, więc nie bój się dać im znać, że twoje drzwi są zawsze otwarte.

 

2. Przygotuj się na zmianę

Skolioza może powodować rozdzierający ból w nieodpowiednich momentach. Może to spowodować, że plany będą się zmieniać od razu, a anulowanie w ostatniej chwili jest naturalnym produktem ubocznym.

Chociaż może to być nieco frustrujące, staraj się nie robić z tego nic wielkiego. Pamiętaj, że druga osoba jest prawdopodobnie tak samo rozczarowana jak ty, a ponadto może czuć się winna za zawód.

Bądźcie wyrozumiali i zapewniajcie ich, że cokolwiek to było, można zmienić na inny raz.

 

3. Spójrz poza stan

Pomaganie komuś w radzeniu sobie ze skoliozą niekoniecznie oznacza fizyczną pomoc w codziennych zadaniach lub zapewnianie ulgi w bólu.

W rzeczywistości pomoc osobie ze skoliozą może być tak łatwa, jak umieszczenie jej w lusterku wstecznym i zapomnienie o bólu na kilka godzin.

Chodzenie po skorupkach jaj i nadmierna świadomość ich dolegliwości zwrócą na to uwagę. Skolioza nie zmienia osoby, którą są, więc dlaczego miałoby to wpływać na sposób, w jaki działasz wokół nich?

 

4. Zaakceptuj ich zmęczenie

Długotrwały ból może być wyczerpujący. Dla osób cierpiących na skoliozę nawet proste codzienne zadania mogą być czasem obciążające.

Co więcej, pracowity dzień zajęć lub zły dzień z nawrotem choroby mogą całkowicie ich zniszczyć i poczuć się zmęczonym, letargicznym i ogólnie mniej niż 100%.

Wyciąganie ich lub zmuszanie ich do wzięcia udziału, gdy zbiornik jest pusty, może nie tylko wpłynąć na ich przyjemność, ale może również wpłynąć na ich zdrowie fizyczne po fakcie.

Zaakceptuj, że kiedy twój przyjaciel lub ukochany mówi, że jest zbyt zmęczony, aby coś zrobić, to naprawdę mają na myśli. To nie ma z tobą nic wspólnego.

 

5. Świadomość mentalna

Jak każda dolegliwość fizyczna, skolioza może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne, od wpływania na obraz samego siebie, aż do uczynienia pacjenta bardziej zamkniętym w sobie i wycofanym.

Skolioza może oczywiście wykluczyć osobę z udziału w rzeczach, które kochają, takich jak sport i rekreacja.

Tymczasem, jak wspomniano wcześniej, może to również uniemożliwić im robienie rzeczy, które chcą robić, i wpłynąć na poczynione plany.

Rezultat tego może mieć efekt domina na zdrowie psychiczne, szczególnie jeśli w krótkim czasie nastąpi kilka niepowodzeń.

Uważaj na zdrowie psychiczne, a jeśli pojawiają się oznaki wkradania się depresji, nie wahaj się wkroczyć i pomóc.