Jeśli masz częsty ból stóp, powinieneś zainwestować w parę wkładek, które mogą pomóc złagodzić ból.

Wiele dostępnych na rynku wkładek jest nieporęcznych, zaprojektowanych tak, aby pomóc w utrzymaniu równowagi, ale nie jest przeznaczonych do butów o niskim profilu! Wymyślono cienkie wkładki, które mogą przyczynić się do złagodzenia bólu.

W tym przewodniku dla kupujących pomożemy Ci ocenić, jakiego rodzaju wkładki potrzebujesz, kiedy cieńszy jest lepszy i jakich funkcji szukać w niskoprofilowej wkładce.

Najlepsze cienkie wkładki

Kiedy powinienem kupić cienką wkładkę?

Cienka wkładka nie powinna być kupowana, ponieważ chcesz pocieszyć stopy podczas noszenia modnych butów. Niektóre osoby powinny kupować grubsze wkładki, aby pomóc w poważnych problemach z stopami. Kup cienkie wkładki, jeśli:

 • Mają płaskie stopy – kształt tych wkładek może pomóc osobom o płaskich stopach czuć się komfortowo w codziennych butach bez obaw.
 • Muszą nosić buty niskoprofilowe do pracy – w przypadku tancerza towarzyskiego, gdzie buty niskoprofilowe są jedyną opcją do noszenia do pracy, cienkie wkładki są dobrym pomysłem.
 • Są sportowcami – nie wszyscy sportowcy powinni wybrać cienkie wkładki, ale są bardziej aerodynamiczne i lekkie.
 • Suffer From Ball of Foot Pain – Piłka stopy skorzysta z tego rodzaju wkładki, jeśli spełnia określone kryteria (przeczytaj poniższą sekcję).
 • Doświadcz częstego bólu kolana – osoby z bólem kolana nie skorzystają z podniesienia pięty, ponieważ potrzebna jest bezpieczna pięta, ale nie podniesiona. Cienkie wkładki są możliwym rozwiązaniem.

Kupowanie płaskich wkładek nie jest właściwe, jeśli:

  • Mają wyjątkowo wysokie łuki – płaska lub cienka wkładka nie będzie działać dla osób z wysokimi łukami. W skrajnych przypadkach osoby z wysokimi łukami mają zazwyczaj problemy z niskoprofilowymi butami.
  • Posiadaj ostrogi na obcasie – ostrogi na pięcie wymagają specjalnej ochrony i większej uwagi, dzięki czemu idealnie nadają się do obsługi grubych wkładek. Jeśli problem nie ustąpi, powinieneś odwiedzić najbliższego podiatrę.
  • Chcesz kontrolować pronację stopy – bardzo cienkie wkładki zapewniają co najmniej minimalną kontrolę pronacji. Mogą zapewnić obniżenie ciśnienia i dodatkowy komfort.

Jakiego rodzaju wsparcia potrzebuje mój typ stopy lub stan?

Różne dolegliwości i typy stóp wymagają różnych wymagań, aby były funkcjonalne. Poniższe punkty oznaczają rodzaj lub stan stopy oraz rodzaj cienkiej wkładki, która najlepiej w tym pomaga.

   • Płaskie stopy – osoby z płaskimi stopami potrzebują bardzo delikatnego podparcia łuku lub wcale, w zależności od tego, jak płaskie są stopy. Twardsze cienkie wkładki pomogą niezmiernie płaskostopie.
   • Średnie łuki – łuki średniej lub średniej wielkości wymagają odpowiedniego podparcia łuku, a także lekkiego uniesienia pięty. Niektóre niskoprofilowe wkładki mają łagodny kształt, zachowując jednocześnie niski profil, ale w stanie utrzymać średnie łuki.
   • Ból stopy – ból w przedniej części stopy lub w stopie można łatwo naprawić za pomocą wkładki, która unosi lub oddziela duży palec u nogi od reszty. Cienka wkładka, która to robi, pomoże złagodzić ten stały nacisk, umożliwiając noszenie wszelkiego rodzaju butów.
   • Ból kolana – bólowi kolana pomagają wkładki z płytką miseczką na pięcie, która jest wciąż na tyle ukształtowana, aby pewniej trzymać piętę w miejscu.
   • Zapalenie powięzi podeszwy – zmęczenie stóp może być również wspomagane przez cienką wkładkę z konturami łuku, szczególnie u osób o płaskich stopach.

Cechy dobrej cienkiej wkładki

Oto pięć najlepszych cienkich wkładek, których nie możesz przegapić!

  1. Amortyzacja – szczególnie dla sportowców i osób na nogach przez cały dzień, wkładki z wkładkami amortyzującymi odciążą Twoje stopy. Wykonane są z różnych materiałów. W przypadku cienkich wkładek lepszym wsparciem jest sztywniejsze wsparcie wstrząsu.
  2. Formowane podparcie łuku – wsparcie adaptacyjne lub elastyczne znacznie poprawi komfort chodzenia, niezależnie od grubości wkładki! Jest to pewna funkcja, która pomoże ci poradzić sobie ze zmęczeniem stóp i nie tylko.
  3. Odprowadzanie wilgoci – niektóre materiały wkładki mają zdolność szybkiego schnięcia i umożliwiają magiczne zniknięcie wilgoci z twoich stóp. Jest to świetne, jeśli dużo się pocisz i nie lubisz mokrych stóp infekcji grzybiczych. Skóra, drewno cedrowe i niektóre rodzaje włókien syntetycznych mają właściwości pochłaniające wilgoć.
  4. Zapach – Dla niektórych z nas zapach stóp może być uciążliwy po długim dniu! Nawet dziś cienkie wkładki opracowały formy kontroli zapachu dla osób o śmierdzących stopach.
  5. Oddychające pokrycie – jeśli wkładki mają oddychające pokrowce z materiału lub otwory wentylacyjne, pomogą również stopom oddychać i mniej się pocić.