Jeśli podczas chodzenia odczuwasz ból w stopie, możesz pocieszyć się, wiedząc, że nie jesteś sam.

Ból stopy jest bardzo częstym zjawiskiem i zwykle można temu zaradzić, jeśli wiesz, czego szukać.

Najlepsze wkładki do śródręcza bólu stopy

Co powoduje ból w stopie?

Piłka stopy to obszar z przodu stopy, który łączy palce u stóp z łukami stóp. Ból w tym obszarze najczęściej pochodzi z obrzęku z powodu nieprawidłowej pozycji podczas chodzenia.

Kiedy chodzimy na nogach, większość z nas wywiera swoje ciężary najpierw na piętę stopy, a następnie przenosi nasz ciężar na kulkę stopy.

Jeśli proces ten zostanie w jakikolwiek sposób wyrównany, można odczuć ból stopy lub pięty.

Starzenie się, supinacja lub supinacja, stanie na nogach przez cały dzień, pociąganie za mięsień w stopie lub wszelkie działania, które wywierają na nasze stopy, mogą powodować ból w stopie.

Czasami pod dużym palcem można wyczuć ból stopy. Jednak zwykle znajduje się tuż przed.
Dalszymi objawami bólu stopy jest często występujący ból lub stan zapalny w obrębie stopy stopy.

Możesz również zacząć widzieć modzele lub dziwne zdarzenia na skórze w połączeniu z bólem w tym obszarze. Jeśli jesteś otyły, masz wysokie łuki, zapalenie stawów lub często nosisz wysokie obcasy, możesz również odczuwać ból stopy.


Ball of Foot Pain Relief & Zapobieganie

Jeśli cierpisz na ból stopy z powodu wysokich łuków lub nieprawidłowego nacisku na stopę z powodu stanu zdrowia (takiego jak zapalenie stawów), zaleca się zakup wkładek ortopedycznych.

Wkładki, które zostały specjalnie zaprojektowane w celu łagodzenia bólu w bólach stopy, odciążają ten obszar stopy, zwykle zapewniając amortyzację i oddzielając długie kości w łuku stopy.

Ostatecznie prowadzenie zdrowego stylu życia, prawidłowe odżywianie, utrzymanie zdrowego rozkładu masy i utrzymanie dobrej postawy zminimalizuje lub nawet całkowicie zapobiegnie bólowi stopy.

Wysokie obcasy są jednym z wiodących czynników przyczyniających się do bólu stopy. Ograniczenie używania wysokich obcasów lub noszenie butów, które zwiększają twój wzrost, nie zagrażając przy tym piłce stopy, pomogą zmniejszyć ryzyko bólu stopy.

Sportowcy lub ci, którzy lubią ćwiczyć, powinni kupić wkładki do butów, które równomiernie rozkładają ich ciężar i absorbują wstrząsy, ponieważ ich stopy wytrzymają duże ruchy podczas ruchu.

Jeśli wystąpił długotrwały ból stopy i nic nie wydaje się mieć znaczenia, należy skontaktować się z najbliższym lekarzem stóp w celu uzyskania pomocy.


Charakterystyka dobrej wkładki na ból stopy

Oto lista 5 najlepszych cech znalezionych w najlepszych wkładkach na ból stopy:

  • Technologia pochłaniania wstrząsów – upewnij się, że wkładka przeciwbólowa w stopie może przynajmniej pochłonąć przyzwoitą ilość wstrząsu, chroniąc wrażliwy opuchnięty obszar.
  • Ulga w punkcie nacisku – niektóre wkładki zapewniają wypukłości lub są ukształtowane w taki sposób, aby złagodzić punkty ucisku na stopach, co może pomóc w bólach stopy, zwłaszcza jeśli jest to spowodowane stojeniem na stopach przez cały dzień.
  • Przeniesienie nacisku – wkładki przeciwbólowe na stopę powinny przenosić ciężar z dala od kuli stopy. Przeniesienie to osiąga się przez oddzielenie długich kości i wypełnienie pod piłką stopy.
  • Podnoszenie – pewne uniesienie pod piłką stopy może zapewnić warstwę wyściółki, ochronę i komfort. Podnośnik może również pomóc w chodzeniu na stopach, dzięki czemu piłka stopy odczuwa mniejszy nacisk podczas podnoszenia z ziemi.
  • Memory Foam – Memory Foam to jeden z najlepszych materiałów, z których obecnie wytwarzane są wkładki ortopedyczne. Pianka z pamięcią pozwala zachować dokładny kontur stóp, pomagając zachować idealną postawę i minimalizować nacisk wywierany na stopy przez ciężar ciała.