Jeśli Twoja gra do biegania nie jest już taka, jak kiedyś, lub twoje stopy ciągle czują się zmęczone, odpowiedzią jest para wkładek do biegania!

Poniżej omawiamy typowe problemy z nogami, których doświadczają biegacze, w jaki sposób najlepsze wkładki do biegania mogą im pomóc i jakie funkcje powinny być obecne w wkładkach do biegania.

Najlepsze wkładki do biegania

Typowe problemy ze stopami związane z bieganiem

Jeśli lubisz biegać i doświadczasz któregokolwiek z poniższych problemów ze stopami, skorzystasz z wkładki przeznaczonej do biegania.

 • Rodzaj stopy – Często buty do biegania są wykonane z wkładkami dla osób o średnich lub neutralnych łukach. Średnie łuki nie są jednak najczęstszym rodzajem stopy, a dla wielu osób bieganie w tych butach spowoduje niepotrzebny ból! Płaskie stopy będą wymagały płaskich wkładek z bardzo łagodnym podparciem łuku, a stopy o wysokim łuku będą wymagały wyjątkowo stromego podparcia łuku, aby biegać bez dyskomfortu.
 • Powięzi podeszwy – podeszwowego powięzi przekłada się na „zapalenie powięzi podeszwy”, który jest więzadło że tworzy łuki stóp i biegnie od pięty do palców. Zapalenie powięzi podeszwowej występuje po nadużywaniu stóp lub po lekkim urazie stopy i często jest bolesnym wynikiem zmęczenia stopy w miarę upływu czasu.
 • Pronation – Pronation to sposób, w jaki staczamy stopy do przodu, gdy robimy krok. Ci, którzy mają nadmierną lub zbyt słabą wymowę, po pewnym czasie rozwiną problemy ze stopami, kolanami lub biodrami.
 • Równowaga – sposób, w jaki rozkładamy ciężar na stopy, wpłynie na sposób chodzenia lub biegania. Jeśli poczujesz ból stopy lub ból pięty, skorzystasz z wkładek, które mogą chronić wrażliwe obszary stóp i pomóc poprawić równowagę.

Korzyści z wysokiej jakości wkładek do biegania

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym wkładki do biegania przyniosą korzyści biegaczom. Omówiliśmy główne poniżej.

 • Wsparcie z prowadzeniem – najlepsze wkładki do biegania zapewnią wsparcie dla stóp. Będą mieć odpowiedni kształt dla Twojego rodzaju stopy (płaskie, średnie lub wysokie) i będą wspierać Twoje łuki z dokładnością.
 • Anti-Fatigue – Wsparcie łuku i niektóre funkcje, takie jak powrót energii, zapobiegną zmęczeniu stopy, chroniąc stopy, zmniejszając nacisk na nie i zapewniając, że stopy chodzą w możliwie najlepszym ustawieniu bez obciążenia.
 • Ochrona przed urazami – wkładki zapewniają warstwę ochronną, która przyczynia się do zapobiegania obrażeniom podczas ruchu. Korekta wyrównania stopy i podtrzymanie typu stopy zapobiegnie również urazom, które mogą wystąpić w wyniku wysiłku stopy, gdy stopy są źle ustawione.
 • Zwiększona wydajność – najlepsze wkładki do biegania zwiększają wydajność, zapewniając maksymalną wydajność energetyczną przeznaczoną na bieganie, a nie na przystosowanie mięśni stóp do nadmiernego uderzenia lub nieprawidłowego podparcia łuku.
 • Koryguje wyrównanie – bieganie wkładek poprawi równowagę środkową, sposób chodzenia lub wymowy, a także wyrównanie stopy na podstawie ich fachowego kształtu.

Charakterystyka wkładek Good Runner

Poniższe funkcje uruchamiania wkładek przeniosą Twoją grę na wyższy poziom!

 1. Lekkość – zwykle wkładki wspierające stopy nie są wystarczająco lekkie dla biegaczy, którzy starają się być jak najlżejsi. Technologia poczyniła ogromne postępy w tym dziale, opracowując wyjątkowo lekkie wkładki, które sprawiają wrażenie wygodnego powietrza!
 2. Zwrot energii – zwrot energii jest, jak sama nazwa wskazuje, cechą, dzięki której część energii zużywanej przez stopę na powrót jest zwracana. Powrót energii sprawia, że ​​bieg jest łatwiejszy, lżejszy i jakby ktoś popychał cię do przodu za każdym razem, gdy twoje stopy dotykają ziemi.
 3. Amortyzacja – wkładki amortyzujące zapewniają równomierne rozłożenie wstrząsu na podeszwie wkładki, często absorbując ją, zanim dotknie stóp. Pomaga to zachować energię, którą stopy wykorzystałyby w innym przypadku, a także chroni stopy przed zmęczeniem lub możliwym urazem.
 4. Kontrola pronacji – Kontrola pronacji utrzyma stopy w prawidłowym ułożeniu i sprawi, że bieganie będzie o wiele bardziej wygodne, wydajne i przyjemne. Wkładki z kontrolą pronacji często są również bardziej stabilizujące niż inne wkładki, zapobiegając ślizganiu się w butach poprzez delikatne obrzeże, szczególnie wokół pięty.
 5. Eliminacja wilgoci – nie jest to funkcja, którą będziesz chciał przeoczyć w swoich wkładkach do biegania! Najlepsze wkładki dla biegaczy będą miały najlepsze systemy eliminacji wilgoci, dzięki czemu Twoje stopy pozostaną w 100% suche, dzięki czemu możesz trenować dłużej bez infekcji lub pęcherzy.