Wierzcie lub nie, ale rodzaj noszonych wkładek i butów może powodować ból w biodrach, a także ból kolana, pleców, a nawet szyi!

Sekret łagodzenia bólu bioder polega na wyborze najlepszych wkładek do bólu bioder.

Przeczytaj więcej o tym, jak to działa poniżej.


Jak moje stopy powodują ból bioder?

Sposób, w jaki chodzisz, może mieć niszczycielski wpływ na sposób, w jaki całe twoje ciało ustawia się.

Oto kilka powodów, dla których:

  1. Zła postawa – jeśli twoje stopy mają „złą postawę”, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje plecy również. Gdy twoje stopy i plecy nie są wyrównane, wywiera nacisk na dolną część pleców, co promieniuje bólem aż do bioder.
  2. Overpronation – Pronation to ruch kołyszący, wykonywany przez stopy podczas wykonywania kroku. Jeśli przesadzasz, oznacza to, że twoje stopy toczą się zbyt mocno pod kątem, co może powodować, że kolana i biodra obracają się pod zbyt dużym kątem. W dłuższej perspektywie powoduje to ból stóp i bioder.
  3. Zmęczenie stóp – jeśli cierpisz na zapalenie powięzi podeszwy lub zmęczenie stopy, może to powodować napięcie mięśni w stopach. To samo w sobie może spowodować wyprostowanie stóp, powodując ból bioder, gdy zarówno plecy, jak i stawy przemieszczają się z naturalnej pozycji.
  4. Nieprawidłowe buty – wszyscy mamy różne stopy z unikalnymi łukami. Większość butów nie jest wykonana z doskonałym podparciem łuku i często szybko się zużywają, powodując cierpienie naszych stóp. Jeśli nie uzyskasz odpowiedniego podparcia łuku dla płaskich, średnich lub wysokich łuków, biodra po pewnym czasie będą bolały.

Jak dobre wkładki do bólu bioder zapewniają ulgę

Wkładki przeciwbólowe bioder zapewniają ulgę, korygując sposób, w jaki stopy się poruszają i wyrównują.

Oto niektóre cechy wkładek na ból bioder, które osiągają to raczej dobrze:

  • Kontrola ruchu – Kontrola ruchu oznacza, że ​​Twoje stopy są bezpiecznie na miejscu i nie ślizgają się ani nie ślizgają się w butach. Koryguje również problemy z pronacją, utrzymując stopy w idealnym wyrównaniu i często towarzyszy im piętka.
  • Elastyczne podparcie łuku – aby uniknąć zmęczenia stopy i niewygodnego pozycjonowania, potrzebujesz idealnego podparcia łuku. Jeśli podparcie łuku jest elastyczne lub półelastyczne, dopasuje się do kształtu stóp, zapewniając stałe wsparcie bez względu na sposób chodzenia.
  • Podnoszenie pięty – delikatne podnoszenie pięty pomaga odciążyć kolana, biodra i stopy jako całość, pomagając poprawić postawę i zapobiegać bólowi bioder.
  • Absorpcja wstrząsów – im mniejszą siłę mają Twoje stopy, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będą podatne na zmęczenie. Wkładki pochłaniające wstrząsy doskonale nadają się do zminimalizowania uderzeń, na jakie narażone są Twoje stopy.