Jeśli chodzenie staje się problemem z powodu bólu stóp, musisz to przeczytać!

Poniżej omawiamy najczęstsze przyczyny bólu stóp, co możesz zrobić, aby zapobiegać bólowi stopy i go leczyć, a także jakie wkładki przeciwbólowe mogą pomóc Ci z dnia na dzień.

Najlepsze wkładki do bólu stóp

10 głównych przyczyn bólu stóp

Ból stopy jest najczęściej powodowany przez rodzaj zapalenia w stopie. Oto 10 najczęstszych przyczyn bólu stóp:

 1. Zapalenie powięzi podeszwy – Jest to stan, w którym łuki stóp są w stanie zapalnym i często są wynikiem długotrwałego zmęczenia stóp.
 2. Zapalenie ścięgna Achillesa – jeśli obszar nad piętą jest posiniaczony, spuchnięty lub obolały i chodzenie powoduje ból, prawdopodobnie masz zapalenie ścięgna Achillesa.
 3. Ostrogi pięty – jest to wzrost (zwykle złoże wapnia, które twardnieje) pod piętą stóp. Jeśli podejrzewasz, że to jest twój problem, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.
 4. Buniony – Buniony to bardzo niewygodne obrzęki na palcach, które utrudniają chodzenie.
 5. Ból stopy – Ból stopy jest miejscem, w którym przednia część puchnie lub boli z powodu nadmiernego nacisku. Ten ból jest często związany z codziennym noszeniem szpilek.
 6. Urazy sportowe – spędzanie dużo czasu na boisku sportowym może prowadzić do nadmiernego wysiłku stóp w wyniku dużej siły uderzenia. Może to zranić stopy bez odpowiedniej ochrony i prowadzić do bólu stóp.
 7. Obrzęk – Obrzęk jest oczywistym stanem stopy, w którym kostki, a czasami całe stopy są spuchnięte.
 8. Płaskie stopy – płaskie stopy są powszechnym rodzajem stóp, które mogą być bardzo niewygodne podczas chodzenia, szczególnie podczas chodzenia w butach, które nie są dla nich zaprojektowane.
 9. Zakażenia stóp – Zakażenia bakteryjne i grzybicze stóp mogą powodować obrzęk stóp, prowadząc do dyskomfortu.
 10. Pęcherze – tarcie i gromadzenie się wilgoci wewnątrz butów może powodować powstawanie pęcherzy, które mogą być bardzo bolesne, jeśli zostaną pozostawione bez opieki.

Środki przeciwbólowe na stopy

Powyższym przyczynom bólu stóp można (lub można im zapobiec) za pomocą następujących środków przeciwbólowych na stopy:

 • Rozciąganie – codzienne rozciąganie stóp sprawi, że będą one bardziej przylegające i zapobiegną ciągnięciu mięśni. Ma to kluczowe znaczenie dla sportowców i tych, którzy muszą stać na nogach przez cały dzień. Korzyści odniosą także osoby ze sztywnymi stopami, ponieważ rozciąganie poprawia przepływ krwi i pomaga rozluźnić mięśnie.
 • Maści – przeciwzapalna maść na stopy może znacznie zmniejszyć ból stopy. Niektóre z najlepszych maści to żel z arniki lub spray / krem ​​magnezowy.
 • Kąpiele stóp – Kąpiel stóp z Epson Salts ma tendencję do wspomagania obrzęków i radykalnego zmniejszania stanu zapalnego. Niezwykle pomocne może być również dodanie naturalnych składników, takich jak zielona herbata lub olej z drzewa różanego /
 • Noszenie bardziej płaskich butów – jeśli odczuwasz ból stóp lub kłębek stóp, spróbuj nosić bardziej płaskie buty, które równomiernie rozkładają ciężar.
 • Wybór odpowiednich wkładek – odpowiednia para wkładek zrobi różnicę! Będą chronić twoje stopy, a także pomogą ci przezwyciężyć ból stóp. Upewnij się, że masz parę wkładek odpowiednich dla Twojego rodzaju stopy (wysokie lub płaskie łuki). Jeśli odczuwasz ból w tylnej części stóp, będziesz potrzebować wkładki z podnośnikiem z tyłu. Jeśli odczuwasz ból w przedniej części stopy, potrzebujesz pary wkładek bardziej płaskich z uniesionym palcem.

Cechy dobrej wkładki na ból stóp

Poniższe funkcje wkładki są jednymi z najlepszych w łagodzeniu bólu stóp.

 • Eliminacja wilgoci – Wkładki o wysokiej chłonności i szybkoschnące zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, infekcji i pęcherzy. Zmniejszy to ryzyko obrzęku lub bólu z powodu infekcji, a także sprawi, że noszenie butów będzie bardzo wygodne przez cały dzień.
 • Wiele warstw – im więcej warstw ma wkładka, tym wygodniejsze są. Najlepsze wkładki są ułożone twardszym materiałem u dołu i bardziej miękkimi materiałami u góry. Ta kombinacja zapewnia optymalne wsparcie w połączeniu z doskonałą amortyzacją i komfortem.
 • Firma Warsztat ortopedyczny Pomoc – Jeśli twoje stopy są bardzo obolałe, będziesz chciał mocniejsze wsparcie łuku. Upewnij się, że otrzymane wsparcie łuku jest odpowiednie dla Twojego rodzaju stopy.
 • Zwrot energii – kiedy robimy krok, siła zostaje przyłożona do naszych stóp. Wkładki ze zwrotem energii pozwalają na zwrot części tej siły, dzięki czemu Twoje kroki są lżejsze i łatwiejsze do wykonania.
 • Odporność na wstrząsy – Odporne na wstrząsy wkładki będą chronić stopy przed nadmiernym wstrząsem lub uciskiem. Są one szczególnie idealne dla biegaczy lub osób uprawiających sport na twardych nawierzchniach.