Jeśli kiedykolwiek byłeś na rynku butów ubraniowych, będziesz wiedział, że prawie nigdy nie są wyposażone w odpowiednie podparcie stopy.

Na szczęście na rynku dostępne są doskonałej jakości wkładki, które pomagają stopom, jeśli lubisz nosić buty codziennego użytku. Aby uzyskać więcej informacji na temat najlepszych wkładek do obuwia, czytaj dalej!

Jeśli dopiero zaczynasz kupować buty, musisz wiedzieć, że większość butów nie pomaga stopom, zwłaszcza jeśli masz płaskie stopy lub pracę, która wymaga ciągłego stania. Tutaj przedstawiliśmy kilka z wielu problemów związanych ze stopami, które przyczyniają się do ubierania butów.

Zapalenie powięzi podeszwy – odnosi się do zapalenia tkanki stopy, która rozciąga się na dolnej części stopy, od pięty do palców stóp. Ubierz buty, które nie zapewniają odpowiedniego podparcia łuku stopy, mogą powodować bóle w tym obszarze stopy.

Ból stopy – kula stopy to obszar przed rozpoczęciem dużego palca. Jest to bardziej powód do niepokoju w damskich butach do ubierania się (zwanych także obcasami), ale ma również wpływ na tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na dobrej jakości męskie obuwie.

Zapalenie ścięgna Achillesa – gdy twoja pięta jest obolała i nie chce przestać boleć, prawdopodobnie masz formę zapalenia ścięgna Achillesa. Buty ubioru zwykle nie zapewniają pięty wystarczającego podparcia lub uniesienia, aby temu zapobiec. Problemy z pronacją mogą również powodować zapalenie ścięgna Achillesa.

Pęcherze – w szczególności buty z twardej skóry licowej mogą powodować powstawanie pęcherzy, szczególnie jeśli but jest za duży lub wymaga noszenia.

Najlepsze wkładki do butów damskich zapewnią stopie odpowiednie wsparcie i ochronę.
Musisz wiedzieć, jaki łuk ma twoja stopa i wybrać wkładkę, która może zapewnić odpowiednie niezbędne wsparcie.

Płaskie stopy lub bardzo wysokie łuki będą wymagać specjalistycznych wkładek ortotycznych, podczas gdy średnie łuki zwykle dobrze sobie radzą ze standardowym wsparciem wkładki.

Jeśli Twoje obcasy stanowią problem w butach, spróbuj kupić wkładkę z podnośnikiem pięty.
Zapewni to, że cała presja zostanie zdjęta z pięt i pozwoli ci płynąć cały dzień, nie powodując więcej bólu.

Piłka stopy na drugim końcu skali wymaga mniejszego uniesienia pięty i większego podparcia palców.
Jeśli masz ból stopy, poszukaj wkładki, która unosi i oddziela duży palec od reszty palców.

Oczywiście wszystkie wkładki zapewniają ochronę przed pęcherzami i powinny zapobiegać poślizgnięciom stóp – zapewnia to również dodatkową stabilność i lepszą kontrolę przesadzania.

Oto niektóre z najlepszych cech, które zawierają najlepsze wkładki do butów damskich. Aby uzyskać więcej funkcji, zapoznaj się z naszą ofertą produktów poniżej!

Wsparcie łuku – chcesz mieć jakieś wsparcie łuku we wkładkach butów. Oznacza to znalezienie płaskiej wkładki (jeśli masz płaskie stopy) lub wyprofilowanej wkładki dla średnich i wysokich łuków. Niewielki lifting pięty ma kluczowe znaczenie dla doskonałego podparcia łuku, bez względu na rodzaj stopy.

Memory Foam – Memory Foam to „magiczny” materiał, który szturmuje XXI wiek. Jest wystarczająco miękki, aby zrobić wrażenie na stopach, a jednocześnie jest wystarczająco sztywny, aby umożliwić podparcie stopy.

Korek lub skóra – w wielu przypadkach klienci wolą naturalne wkładki, ponieważ lepiej oddychają przy mniejszej ilości dodatków chemicznych. Wkładki z korka lub skóry mają taką samą reputację, zapewniając doskonałe wsparcie stopy i oddychalność. Jednak każde z nich musi być noszone przez znaczny okres, zanim pojawią się ich prawdziwe korzyści.

Grubość – im grubsza jest Twoja wkładka, tym więcej zapewni amortyzację i ochronę stopy. Jeśli twoje stopy ciągle bolą, na pewno szukasz grubszej, wyściełanej wkładki!

Kontrola nieprzyjemnych zapachów – oprócz niedostatecznego podparcia stóp, jedną z dolegliwości związanych z noszeniem obuwia jest kontrola zapachu. Stopy uwalniają codziennie więcej potu niż większość innych obszarów naszego ciała! Poszukaj wkładki z filtrem z węglem aktywnym lub mechanizmem kontroli zapachu, aby uzyskać najlepsze wyniki bez zapachu.