Dla wielu z nas kupowane standardowe buty fabryczne nie pomagają naszym stopom, szczególnie gdy trzeba regularnie chodzić lub stać w nich.

Ortopedyczne wkładki do butów to jeden z najlepszych sposobów, aby pomóc zmęczonym stopom i zwiększyć komfort chodzenia. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat podparcia stopy, a także najlepszych wkładek do chodzenia.


Kto skorzysta z wkładek do chodzenia?

Wiele osób cierpi na co dzień, ponieważ wkładki, które noszą, nie są odpowiednie do obciążenia, jakim poddawane są ich stopy.

Chodzenie codziennie lub stanie na nogach wywiera nacisk na stopy. Wkładki przyniosą korzyści każdemu, kto cierpi na zmęczone stopy, bóle stopy, zapalenie powięzi podeszwy, zapalenie ścięgna Achillesa lub guzki.

Osoby z obrzękiem lub cukrzycą skorzystają również na utrzymaniu wrażliwych stóp i ochronie przed wszelkimi zagrożeniami.

Jeśli stopa wraca do zdrowia po urazie, a nawet nogach lub kolanach, wkładka może pomóc chodzić z mniejszym bólem.

Specjaliści, którzy wymagają chodzenia lub biegania w ramach codziennej pracy, znajdą wkładki do butów jako jedną z najbardziej niezbędnych części pracy!
Dotyczy to również sportowców, którzy znoszą wiele szoku i stresu na stopach, niezależnie od tego, czy biegną na boisku, czy skaczą po piłkę.

Szefowie kuchni i kelnerzy lub ktokolwiek zaangażowany w branży hotelarskiej odkryje, że wkładki pozwalają im stać na nogach przez cały dzień lub noc bez zbyt wielu skarg.


Jak wkładki do butów ortopedycznych pomagają utrzymać stopy?

Wkładki do butów zostały zaprojektowane, aby pomóc stopom, zapewniając odpowiednie podparcie łuku, odciągając nacisk od stóp i pomagając stopom prawidłowo dopasować buty. Wkładki do butów są również zaprojektowane do kontrolowania pronacji. Kiedy chodzimy, nasze stopy zwykle najpierw opadają na piętach, tocząc się do przodu w kierunku kuli stopy, zanim zepchną się, aby zrobić krok. Wkładki amortyzują stopy i pomagają upewnić się, że toczenie stopy do przodu (pronacja) odbywa się prawidłowo we właściwym ustawieniu.

Wszystkie nasze stopy też są inne. Jeśli mamy płaskie stopy, wkładki zapewnią wsparcie niezbędne do płaskich łuków. Poprawi to chodzenie osobom z płaskimi stopami i zmniejszy ból, który normalnie odczuwa się po założeniu standardowych wkładek. Wysokie łuki mają podobne problemy w przeciwnych skrajnościach. Wkładki do butów do chodzenia pomogą również w przenoszeniu ruchu, dzięki czemu chodzenie jest dla nas łatwiejsze lub lżejsze niż zwykle.


5 najważniejszych cech dobrych wkładek do chodzenia

Oto niektóre z najlepszych funkcji, które można znaleźć w wkładkach gwarantowanych, które pomogą Ci utrzymać się na nogach przez cały dzień!

  1. Separacja śródstopia – śródstopia jest kością dużego palca. Gdy wkładka zostanie lekko uniesiona z przodu i nieco oddziela duży palec u nogi od innych palców, powinieneś odczuwać mniejszy ból w stopie. Ta konstrukcja odwraca nacisk od piłki stopy, zapewniając skuteczną ulgę w bólu.
  2. Wielowarstwowe wsparcie – obecnie najlepsze wkładki do chodzenia składają się z wielu warstw pianki memory, pianki o dużej gęstości, lateksu, a czasem korka lub skóry premium. Są to najlepsze z możliwych materiałów wkładki, które są obecnie wykonane z warstw i wydają się być bardziej skuteczne!
  3. Eliminacja wilgoci – jeśli dużo się pocisz, usuwanie wilgoci stanowi duży plus dla twoich stóp! Często system eliminacji wilgoci ma warstwę czegoś bardzo chłonnego lub cienką warstwę mikrofibry pokrywającą wkładkę. Perforowane wkładki działają również cudownie w celu odprowadzania wilgoci. Niektóre wkładki łączą tę funkcję z funkcją kontroli zapachu, na przykład nasycony węgiel aktywowany.
  4. Technologia Adaptive Arch – oznacza to, że podparcie łuku w wkładce może wypaczać się i poruszać wraz z łukami stóp podczas ich zginania. Ta stosunkowo nowa funkcja pomogła wielu osobom z problemami ze stopą uzyskać jak najdokładniejsze wsparcie stopy. Pianka pamięciowa jest materiałem, który naturalnie dostosowuje się do kształtu łuku i będzie dostosowywał się do wszelkich zmian wprowadzanych przez stopy podczas chodzenia.
  5. Głębokie lub uniesione miseczki na piętach – w zależności od tego, co planujesz na kolana lub łuki, każda z tych cech może być dobra lub zła. Głęboki obcas jest niezbędny do optymalnej kontroli pronacji stopy, zapalenia powięzi podeszwy oraz od niskich do średnich łuków. Wysokie łuki będą wymagały podniesionego pięty, podobnie jak osoby cierpiące na zapalenie ścięgna Achillesa.