Panie i cross-kredensy, słuchajcie! Jeśli codziennie bolą Cię stopy od noszenia wysokich obcasów lub butów z podwyższoną platformą, powinieneś wiedzieć, że istnieje proste rozwiązanie, które zmieni świat.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak wysokie obcasy powodują ból stóp, jak najlepsze wkładki do wysokich obcasów mogą Ci pomóc, a także jakie cechy sprawiają, że są najlepsze.


Dlaczego wysokie obcasy powodują ból stóp?

Jeśli baleriny mogą stać na palcach przez cały dzień, nie raniąc sobie stóp, dlaczego kobiety nie mogą nosić butów na wysokich obcasach bez bólu stóp? Odpowiedź leży w sposobie działania mięśni stóp. Podczas noszenia szpilek (w przeciwieństwie do baleriny) twoje stopy pozostają w jednej pozycji przez cały dzień, powodując sztywność, ból i zmęczenie mięśni. Łuki stóp są rozciągane i pozostają nauczane przez czas, w którym je nosisz. Może to łatwo doprowadzić do zapalenia powięzi podeszwy, zerwanych więzadeł lub naciągniętego mięśnia stopy.

Oprócz łuków stóp wysokie obcasy wywierają straszliwy nacisk na kulki stóp (obszar przedniej części stopy tuż przed palcami stóp). To ciśnienie narasta i może prowadzić do bólu stopy, guzków, obrzęków i innych. Można również dostać pęcherze na pięcie, zapalenie ścięgna Achillesa lub wyciągnąć mięśnie łydki z noszenia wysokich obcasów.


Jak wkładki do szpilek łagodzą ból stóp?

Na szczęście istnieje rozwiązanie bólu stóp wywołanego wysokim obcasem. Najlepsze wkładki na wysokich obcasach pomogą Ci złagodzić ból na następujące sposoby:

  • Wsparcie łuku – aby złagodzić nacisk wywierany na łuki stóp, wstawki na wysokich obcasach zapewniają im dodatkowe wsparcie, komfort i stabilność. Przyczyni się to do zapobiegania zmęczonym, obolałym stopom.
  • Kontrola postawy – przyczepność po bokach stóp od wkładki na wysokim obcasie pomoże kontrolować sposób, w jaki stopy same się ustawiają podczas wykonywania kroku. Lepsze wyrównanie stopy wywiera znacznie mniejszy nacisk na stopy podczas chodzenia, co powoduje mniejszy ból stopy. Utrzymuje to stopy mocno osadzone na piętach i zapobiega ich przesuwaniu się.
  • Ball of Foot Padding – jest to najważniejsza część wkładki na wysokim obcasie, ponieważ ból stopy jest najczęstszą dolegliwością na wysokim obcasie. Wyściółka pod stopą pomaga utrzymać nacisk w tym obszarze, a także sprawia, że ​​stopy są bardzo przytulne i przytulne w piętach!
  • Odporność na pęcherze – jeśli pęcherze stanowią problem podczas noszenia obcasów, są wykonane wkładki, które zapewniają warstwę amortyzującą między piętą a tylnym końcem buta. Skutecznie zapobiegają powstawaniu pęcherzy lub jakiegokolwiek tarcia.

Cechy dobrej wkładki na wysokim obcasie

Oto niektóre z najlepszych obecnie dostępnych wkładek na wysokim obcasie:

  • Środki przeciwdrobnoustrojowe – szczególnie ważne, jeśli nosisz zamknięte wysokie obcasy, niektóre wkładki na wysokich obcasach są przeciwdrobnoustrojowe, aby zapobiegać infekcjom stóp, takim jak stopa sportowca.
  • Niski profil – wkładka o niskim profilu do wysokich obcasów pozwala nosić więcej niż jeden rodzaj szpilek. Te wkładki na wysokich obcasach zwykle można stosować w płaskich butach, czółenkach, otwartych obcasach i sandałach.
  • Podnośnik śródstopia – jeśli wkładka delikatnie unosi duży palec u nogi i oddziela go od innych palców u nóg, przekierowuje siłę z dala od kuli stopy. Podnoszenie śródstopia robi ogromną różnicę, czasami całkowicie eliminując ból stopy za jednym razem.
  • Amortyzacja – wkładki amortyzujące wewnątrz wkładek na wysokim obcasie to świetny pomysł, jeśli lubisz często zastawiać swoje rzeczy. Podkładki amortyzujące są zwykle wykonane ze wzmocnionego żelu lub lateksu, wchłaniając wszelkie uderzenia jak gąbka i przekierowując je z dala od pięty i kuli stopy.
  • Adaptive Arch Support – nic nie czuje się lepiej niż noszenie wkładki z adaptacyjnym wsparciem łuku. Oznacza to, że za każdym razem, gdy mięśnie twoich stóp zginają się, wkładka dostosowuje się do ich dokładnego kształtu. Ta funkcja sprawi, że twoje buty na obcasie poczują się jak nowa para butów!