Obecnie istnieją miliony osób cierpiących na zapalenie stawów i mówi się, że jest to jedna z głównych przyczyn bezruchu na świecie.

Zrozumienie swojego stanu i pogodzenie się z faktami to pierwszy krok w zarządzaniu i leczeniu stanu.

Posiadanie odpowiedniego obuwia i wkładek jest o krok do przodu, aby uniknąć unieruchomienia.

Funkcja wkładek w zapaleniu stawów

Wyjaśnienie zapalenia stawów

Słowo zapalenie stawów wyjaśnia ból, obrzęk i sztywność stawów. Zapalenie stawów nie jest stanem osobliwym, a także istnieje kilka rodzajów zapalenia stawów.

Jeśli stwierdzisz, że twoje stawy stają się bolesne, a ból utrzymuje się przez kilka dni, powinieneś skonsultować się z lekarzem, ponieważ prawdopodobnie jest to forma zapalenia stawów.
Niestety, nie ma jeszcze lekarstwa na zapalenie stawów, ale dostępnych jest wiele metod leczenia, które mogą drastycznie zmniejszyć i złagodzić objawy.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj zapalenia stawów masz, a nawet jeśli go nie masz, pozostawanie aktywnym i prowadzenie zdrowego stylu życia znacznie zmniejszy nasilenie i dalsze zniszczenie tego stanu, a także pomoże zapobiec jego początkowym stadiom.

Zapalenie stawów może powodować duży ból stóp i kończyn dolnych, co z kolei powoduje mniejszą ruchliwość. Korzystanie z odpowiednich ortezy obuwia i stopy może pomóc w tym zakresie.


Zapalenie stawów i twoje stopy

Zapalenie stawów to głównie zapalenie jednego lub więcej stawów, które może powodować ból i sztywność, głównie stóp i stawów skokowych.

Istnieje ponad 100 form zapalenia stawów, z których większość dotknie twoich stóp i kostek, powodując trudności w chodzeniu i staniu.

Dostępnych jest wiele opcji leczenia, które spowalniają postęp i łagodzą objawy zapalenia stawów, co wciąż może zapewnić znacznie lepszą jakość życia.

W tym artykule omówimy jedną z opcji, która może mieć ogromne znaczenie, a mianowicie zastosowanie ortezy stopy lub wkładki z funkcją łagodzenia bólu stawów.


Cechy dobrej wkładki na zapalenie stawów

Używanie lub noszenie wkładek i protez stóp pomaga zminimalizować nacisk na stopy, co z kolei zmniejsza ból.
Oto kilka funkcji, których należy szukać w dobrej wkładce do stawów z zapaleniem stawów;

  • Amortyzacja
  • Wsparcie Arch.
  • Technologia amortyzująca.
  • System obniżania ciśnienia.
  • Kołyska na pięcie lub inne elementy stabilizujące.
  • Odporna na ścieranie i ciepło warstwa wierzchnia.
  • Zabieg antybakteryjny na górnej warstwie.
  • Technologia zmniejszania wpływu.