Jeśli cierpisz na bóle stóp, kostki lub dyskomfort stóp, powinieneś rozważyć wkładki ortopedyczne z korka, aby temu zaradzić!

Dowiedz się więcej o tym, dlaczego korek jest tak cudownym materiałem zapewniającym Twoim stopom luksusowy komfort medyczny, na jaki zasługują.

Najlepsze wkładki z korka

Szybkie przyczyny bólu pięty i stopy

Bóle nóg i bólów są najczęściej powodowane przez uraz stopy lub obciążenie stopy, narastające w miarę upływu czasu lub po potężnym uderzeniu fizycznym.

Słabe krążenie spowodowane stojeniem przez cały dzień na stopach może powodować ucisk ścięgien i więzadeł w stopie, uniemożliwiając prawidłowe odprowadzanie płynów.
Może to prowadzić do problemów, takich jak zapalenie powięzi podeszwy, zapalenie ścięgna Achillesa, zapalenie stawów i inne.

Niektóre osoby muszą zwrócić szczególną uwagę na łuki w stopach i sposób, w jaki się zachowują podczas chodzenia.

Jeśli łuki twoich stóp są zbyt wysokie lub zbyt niskie (stopy płaskie), będziesz miał trudności z chodzeniem, nie powodując z czasem uszkodzeń stóp.

Łuk stopy wpływa na sposób wymowy stopy podczas chodzenia, co może również powodować ból stopy. Pronation to stopień, w jakim palce ułożone są pod kątem do wewnątrz i jest integralny z dobrym wyrównaniem stopy.

Jak używanie wkładek korkowych może rozwiązać problemy z bólem pięty i stopami

Wkładki korkowe i ortezy na bazie korka mogą zdziałać cuda w przypadku bólów i problemów związanych ze stopami. Korek jest hipoalergiczny i nie przyczynia się do żadnego obrzęku stopy.

Po założeniu korek doskonale zachowuje kształt noszącego, dzięki czemu stanowi doskonałą adaptacyjną wkładkę do każdego rodzaju stopy lub buta.

Zapewniając płaskostopie lub stopy o wysokim łuku odpowiednie podparcie łuku, korek może pomóc złagodzić ból we wszystkich obszarach stopy. To może wyleczyć ból u osób z podeszwowym zapaleniem powięzi lub zmęczonymi stopami.

Wkładki korkowe mogą również nieco podnieść piętę, co minimalizuje wpływ na piętę.
Uniesienie pięty jest szczególnie korzystne w walce z zapaleniem ścięgna Achillesa poprzez odciążenie ścięgna pięty.

Wkładki korkowe same w sobie są również naturalnie odporne na wstrząsy, zwiększając amortyzację, jakiej potrzebują Twoje stopy. Trzymając stopę dokładnie w butach, wkładki korkowe mogą również blokować kostki w miejscu i zapobiegać nadmiernej pronacji, zmniejszając również nacisk na stopy.

Cechy dobrej korkowej wkładki

  • Odprowadzanie wilgoci – korek jest naturalnie oddychającym materiałem, który pozwala na przepływ powietrza, szczególnie w połączeniu z syntetyczną podstawą, która utrzymuje stopy suche przez cały dzień.
  • Inkrustacje przeciwdrobnoustrojowe – sam korek może powodować pleśń, dlatego należy kupić wkładkę z korka, która ma warstwę lub właściwości przeciwdrobnoustrojowe.
  • Amortyzacja – korek naturalnie pochłania wstrząsy. Im grubsza jest wkładka z korka, tym bardziej absorbuje wstrząsy. Upewnij się, że pięta nie jest uniesiona zbyt wysoko niż przednia część stopy (ponad 15 mm jest zbyt wysoka). Naprawdę należy rozważyć podniesienie pięty wyżej, jeśli cierpisz na ból pięty lub zapalenie ścięgna Achillesa.
  • Konturowanie stóp – po noszeniu w krótkim czasie korek dopasowuje się do kształtu stopy, zapewniając prawidłowe podparcie łuku, jakiego wymaga Twój rodzaj stopy. To precyzyjne podparcie łuku sprawia, że ​​korek nadaje się dla każdego.