Codziennie nasze stopy wykonują około 5000 kroków dziennie. Mają bardzo złożoną konstrukcję, która pozwala im to zrobić. Liczne kości, stawy, mięśnie, więzadła i ścięgna gwarantują doskonałe funkcjonowanie – o ile nasze stopy są zdrowe.

Płaskostopie

W płaskiej stopie – opadających łukach, podłużny łuk stopy jest spłaszczony. Nieleczona, płaska stopa może przekształcić się w transowsovalgus pes. Oprócz wad wrodzonych odpowiedzialne są przede wszystkim słabe więzadła i mięśnie. Nawet jeśli nie ma żadnych objawów na początku, większe obciążenia mogą prowadzić do bólu stopy i problemów z kolanami, plecami lub krążkami międzykręgowymi.

Jeśli przedni łuk poprzeczny stopy utopił się, nazywa się to stopą spajkową. Oznacza to, że główny nacisk naciska tutaj podczas chodzenia i prowadzi do bólu w kulkach stóp i palców. Obszary nacisku lub modzele są typową cechą tego. Słabe mięśnie i więzadła, stojące przez długi czas, ciężki lifting, otyłość i buty, które są zbyt ciasne lub zbyt wysokie, sprzyjają tworzeniu się szpikulca.

Zapobiegaj deformacjom stóp

Zapobieganie deformacjom stóp w dzieciństwie jest lepsze niż korekta deformacji stóp. Chodzenie boso jest najważniejszym środkiem zapobiegawczym.

*** Ćwiczenia na stopach są również odpowiednie do wzmacniania mięśni i zwiększania mobilności. Wybór odpowiednich butów jest również niezwykle ważny. Według badań przeprowadzonych w Niemczech przez Uniwersytet w Tübingen, dwóch na troje dzieci nosi buty, które są dla nich za małe. Zbyt małe buty mogą powodować zniekształcenia z konsekwencjami na całe życie. Lekki but z elastyczną podeszwą do dynamicznego rolowania jest najlepszym wyborem. Ważne jest również, aby między butem a palcami była wystarczająco duża przestrzeń.

*** (Źródło: www.familie-kompakt.de/artikel/fussfehlsstellungen-bei-Kindern.html )

Korygowanie deformacji stopy

Jeśli deformacja stopy musi zostać skorygowana ortopedycznie, wkładki ortopedyczne są dobrym wyborem. Są to wysoko wyspecjalizowane ortopedyczne urządzenia medyczne, opracowane we współpracy z lekarzami i fizjoterapeutami. Elastyczne wkładki wspierają każdy ruch i mogą aktywować mięśnie stopy. Pomaga to zoptymalizować sekwencje ruchów i postawę ciała.

Zapewnienie dzieciom ortopedycznych urządzeń medycznych stanowi szczególne wyzwanie. Indywidualne potrzeby muszą zostać spełnione. Urządzenie medyczne powinno mieć najlepszy możliwy efekt, ale jednocześnie przeszkadzać dziecku w jak najmniejszym stopniu w jego codziennym życiu. Ważne jest, aby wkładki dobrze pasowały i były bezpiecznie osadzone w bucie, gdy dzieci bawią się i bawią.

Specjalne wkładki ortopedyczne osadzają stopę, podpierają mięśnie stóp podczas fazy rolowania i stabilizują łuk stopy. W ten sposób mogą korygować deformacje podczas fazy wzrostu.

Odwiedź swojego lekarza, aby uzyskać szczegółowe porady. Twój ortopedyczny Warsztat ortopedyczny dopasuje się indywidualnie do wkładki.

 wkładki ortopedyczne  węglowe

Jeśli deformacja stopy musi zostać skorygowana ortopedycznie, wkładki ortopedyczne  węglowe  są dobrym wyborem. Są to wysoko wyspecjalizowane ortopedyczne urządzenia medyczne, opracowane we współpracy z lekarzami i fizjoterapeutami. Elastyczne wkładki wspierają każdy ruch i mogą aktywować mięśnie stopy. Pomaga to zoptymalizować sekwencje ruchów i postawę ciała.

Zapewnienie dzieciom ortopedycznych urządzeń medycznych stanowi szczególne wyzwanie. Indywidualne potrzeby muszą zostać spełnione. Urządzenie medyczne powinno mieć najlepszy możliwy efekt, ale jednocześnie przeszkadzać dziecku w jak najmniejszym stopniu w jego codziennym życiu. Ważne jest, aby wkładki dobrze pasowały i były bezpiecznie osadzone w bucie, gdy dzieci bawią się i bawią.

Specjalne wkładki ortopedyczne

Odwiedź swojego dostawcę urządzeń chirurgicznych, aby uzyskać szczegółowe porady. Twój ortopedyczny technolog obuwia dopasuje się indywidualnie do wkładki.

wkładki igli junior carbon z medi - igli junior carbon wkładki z medi