Wykonane na zamówienie ortezy są zbudowane specjalnie dla Twoich indywidualnych potrzeb. Każda para wykonanych na zamówienie ortez jest zaprojektowana i zbudowana z trójwymiarowego cyfrowego skanowania twoich stóp, aby wspierać Twoje unikalne potrzeby posturalne. Ortezy pomagają osiągnąć zrównoważone ciało, stabilizują miednicę i zapewniają zaawansowane podparcie łuku. Służą one do wspomagania pronacji (płaskostopie), zapalenia powięzi podeszwowej (znanego również jako „zespół bólu pięty”), bólu krzyża i innych.

Gotowe ortezy nie zaspokajają Twoich wyjątkowych potrzeb w zakresie stóp, ciała i zdrowia. Te ortezy są takie same dla prawej i lewej stopy, które nie mogą się odnieść, a nawet zacząć korygować brak równowagi stóp lub miednicy. Nie zapewniają one również zaawansowanego wsparcia łukowego i często nadmiernie poprawiają problemy z łukiem, powodując więcej szkody niż pożytku. Ortopedyczne  wkładki bez recepty mogą nasilać objawy lub nawet tworzyć nowe w całym ciele.

Udowodniono, że ortezy łagodzą ból, poprawiają biomechanikę i wspomagają regulację chiropraktyki w celu „dłuższego” trzymania. Niestandardowe ortezy to coś więcej niż tylko krótkotrwałe złagodzenie objawów. Korygując nierówności w stopach i postawie, odpowiednio ustawiają miednicę i kręgosłup przez cały dzień, podczas gdy ty poruszasz się przez życie.

Ponadto większość ortez podtrzymuje tylko jeden łuk stopy, a nie całe sklepienie podeszwowe – trzy połączone ze sobą łuki w stopie. Sklepienie podeszwowe zapewnia wsparcie strukturalne dla całego ciała, pomagając utrzymać równowagę ciała i właściwe wyrównanie i równowagę. Problem polega na tym, że jeśli obsługiwany jest tylko jeden łuk, często brak równowagi przenosi się na inną część ciała. Nasze niestandardowe ortezy oferują 3-łukowy system wsparcia.

Chiropractic Works wierzy w korzyści, jakie oferuje niestandardowa orteza. Rozmieszczenie postawy, wzorce chodu i stopy każdego ludzkiego ciała są różne, dlatego każda para wkładek ortotycznych jest zaprojektowana i skonstruowana specjalnie dla danej osoby. Po zaawansowanym skanowaniu 3D stóp i egzaminie dr Seana Manna, zamawiamy idealną ortezę do Twoich potrzeb.

Twoje stopy są fundamentem, wspierającym twoje ciało od podstaw przez cały dzień. Pomagają chronić kręgosłup, kości i tkanki miękkie przed szkodliwym stresem podczas poruszania się. I twoje stopy też potrzebują wsparcia! Łuki stóp, kości i mięśnie działają najlepiej, gdy są we właściwej pozycji i stabilne.

Kręgarze wiedzą, że łagodzenie bólu w jednym obszarze ciała często przesuwa ból na inną część. Ból, który odczuwasz w plecach, może być spowodowany niewspółosiowością kręgosłupa spowodowaną brakiem równowagi stóp. To reakcja łańcuchowa!

Urazy, starzenie się lub stresujące czynności mogą powodować niewspółosiowość kręgosłupa, co powoduje różne objawy w całym ciele. Regulacje chiropraktyka i niwelatory stóp wykonane na zamówienie pomagają przywrócić twoje ciało do naturalnego stanu wyrównania. Nazywamy je „stabilizatorami”. Pomagają utrzymać dostosowanie chiropraktyki i zmniejszają stres i ból szkieletowy.