Co to jest niestandardowy orteza?

Niestandardowa orteza to urządzenie medyczne, które przywraca stopę i kostkę do właściwej pozycji. Pomaga to skorygować ból stóp, pomaga w stabilizacji, zwiększa wydajność i zmniejsza stres na ciele. Badania wykazały, że ci, którzy cierpią na problemy z plecami, biodrami i kolanami, mogą również korzystać z niestandardowych ortez.

Dlaczego niestandardowe orteza?

W przeciwieństwie do wkładek kupionych w sklepie, niestandardowe ortezy są stworzone specjalnie dla Ciebie. Odbywa się to poprzez wykonanie odlewu stóp, który jest używany do tworzenia niestandardowej ortezy. Twoje stopy są tak wyjątkowe, jak twoje odciski palców i ortezy powinny odzwierciedlać indywidualne potrzeby stopy i zdrowia.

 

Czy muszę zobaczyć lekarza, aby uzyskać ortezy?

Ponieważ niestandardowe ortezy są stworzone specjalnie dla Ciebie, Twój lekarz musi przeprowadzić pełny test stóp, aby ustalić, czy i dlaczego ich potrzebujesz. Określając najpierw swoje potrzeby, zapewnia otrzymanie ortezy, która zaspokoi Twoje specyficzne potrzeby medyczne..

 Sklep kupiona orteza.

Ogólne, dostępne od ręki ortezy mogą w rzeczywistości pogorszyć twoje objawy, ponieważ dotyczą wyłącznie ogólnych warunków, nie są specjalnie dla ciebie stworzone; dlatego nie odnoszą się do problemów biomechanicznych, które powodują niewłaściwe wyrównanie. Ogólne ortezy są projektowane i sprzedawane dla ludności masowej; jednak jeśli chodzi o zdrowie, zwyczaje są zawsze lepszym rozwiązaniem.


Czy niestandardowe ortezy mogą pomóc w osiągnięciu wyników sportowych?  

Sportowcy potrzebują dodatkowej stabilności i komfortu, których nie można uzyskać z samych butów sportowych. Niewielkie nierówności w stopie, które nie są szkodliwe lub nawet wykrywalne w zwykłych okolicznościach, mogą sprawić, że zawodnik wyczynowy będzie bardziej podatny na kontuzję. Zwracając uwagę na potrzebę kompensacji przez mięśnie nieprzewidzianych zaburzeń równowagi podczas gry, niestandardowe ortezy mogą pomóc zmniejszyć zmęczenie i promować sprawne funkcjonowanie mięśni, które może poprawić wydajność.