Płynne wkładki zapewniają najlepsze wsparcie ortezy, od bólu stopy do cukrzycy! Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób płynne wkładki mogą pomóc stopom, jakie rodzaje płynnych wkładek można wybrać, a także niektóre z ich najlepszych funkcji.

Płynne wkładki

Jak płynne wkładki pomagają złagodzić ból stóp?

Płynne wkładki ortezowe i płynne wkładki są zaprojektowane tak, aby były w pełni adaptacyjne, z łatwością dopasowując się do dokładnego kształtu stóp. Zapewnia to odciążenie dokładnie tam, gdzie potrzebują go stopy w danym momencie, nawet gdy mięśnie kurczą się w połowie kroku. Płynne wkładki są również zwykle doskonałe w amortyzowaniu wstrząsów i równomiernym rozłożeniu siły na stopę, co usuwa obciążenie. Osoby z wysoce aktywnym trybem życia lub mające problemy zdrowotne stóp skorzystają najbardziej na płynnych wkładkach.

Płynne wkładki mogą pomóc w zapobieganiu zapaleniu powięzi podeszwy, przyczyniając się do zmniejszenia ciągłego uderzenia, które męczy nasze stopy. Osoby cierpiące na cukrzycę mogą również skorzystać z płynnych wkładek, ponieważ zapewniają miękkie, ale stabilne podparcie stopy, idealne do neuropatii obwodowej. Płynne wkładki dodatkowo zapewniają bardzo potrzebny komfort i wsparcie dla osób z obrzękiem, zapaleniem ścięgna Achillesa, ostrogi pięty, guzów i bólem stopy.


Różne rodzaje płynnych wkładek

Płynne wkładki technicznie są wkładkami wypełnionymi dowolnym płynnym medium. Istnieją jednak dwa główne rodzaje płynnych wkładek sprzedawanych obecnie na rynku:

  1. Wkładki żelowe – Płynne wkładki żelowe zapewniają największą elastyczność pomiędzy tymi dwoma rodzajami płynnych wkładek. Żel doskonale pochłania wstrząsy i zapewnia natychmiastową ulgę w bólu osobom z bólem lub zmęczeniem stóp. Żelowe wkładki są zwykle wykonane również z niższym profilem i będą działać w większości butów, w tym na wysokich obcasach.
  2. Gliceryna Wkładki – Gliceryna jest twardszą ciekłą substancją żelową niż większość żeli stosowanych w płynnych wkładkach. Dla tych, którzy chcą mocniejszego rodzaju adaptacyjnego wsparcia stopy, wkładki glicerynowe są najlepsze. Wkładki z gliceryny są zalecane dla tych, którzy potrzebują dodatkowej stabilności, np. Dla diabetyków, ponieważ nie są tak płynne jak żel i zapewniają lepszą strukturę.

Cechy dobrej płynnej wkładki

Oto niektóre z najlepszych właściwości żelowych wkładek ortotycznych i, w skrócie, jakie są ich zalety.

  • Stabilizator Cap – Żelowe wkładki z więcej niż jedną warstwą lub stabilizator na spodzie stopy sprawią, że chodzenie będzie bardziej stabilne. Stabilizująca czapka zapobiega przesuwaniu się w butach, a także zapewnia dodatkową ochronę i wsparcie.
  • Grubość – im grubsze są wkładki żelowe, tym lepsze wsparcie i amortyzacja. Wynika to z kompresji, która występuje, gdy stoisz na tych wkładkach. Im więcej żelu musisz stać, tym mocniejsze będzie wsparcie.
  • Kontury – Oprócz tego, że płynne wkładki idealnie dopasowują się do kształtu stopy, niektóre płynne wkładki są dostosowane tak, aby płyn wypełniał dokładne kontury. Wkładki te zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć nacisk na punkty nacisku stóp, dzięki czemu chodzenie jest lekkie i przewiewne.
  • Podnoszenie śródstopia – Dla tych, którzy cierpią na ból stopy lub walczą o równowagę, lekkie podniesienie z przodu wkładki może być bardzo korzystne! Po podniesieniu dużego palca i lekkim oddzieleniu go od reszty palców, stopa może łatwiej się zrównoważyć, a cały nacisk na piłkę stopy zostaje usunięty.
  • Oddychające – Podczas gdy wkładki w płynie są doskonałe do łagodzenia bólu stóp, powinny być pokryte oddychającym lub odprowadzającym wilgoć materiałem. Jeśli nie są, twoje stopy mogą nadmiernie się pocić.