Podnóżek pod biurkiem może nie być czymś, co przychodzi na myśl, gdy myślisz o wygodzie w biurze i ergonomii.
Chociaż, gdy ktoś wspomina, może się to wydawać koniecznością.
Jeśli masz problemy z dolną częścią pleców lub problemy z nogami, podnóżek pod biurko może być właśnie tym, czego potrzebujesz.


Dobre powody, aby dostać się pod podnóżek

Kiedy kupujesz ergonomiczne krzesło biurowe, ogólnie rzecz biorąc, do pracy przy biurku, skupiasz się na plecach, ramionach, wysokości, może nawet na zagłówku i podłokietnikach, ale nigdy nie przychodzi Ci do głowy, że podnóżek jest również wymagany .

Jeśli twoje stopy i nogi nie są odpowiednio podparte podczas siedzenia, szczególnie przez dłuższy czas, możesz zacząć mieć problemy z krążeniem i może to spowodować długotrwałe uszkodzenie stóp i nóg.
Jest to jeden z powodów, dla których zdecydowanie polecam podnóżek pod biurko, jeśli spędzasz wiele godzin za biurkiem w pozycji siedzącej.

Poza tym oto jeszcze kilka dobrych powodów, aby zainwestować w podnóżek pod biurkiem

 • Wygoda – przede wszystkim podnóżek pod biurko może zapewnić tak duży komfort dla twoich stóp i nóg, i są one wyposażone w wiele miękkich i twardych wykończeń, które wspierają stopy.
 • Możliwość regulacji – większość podnóżków pod biurkiem jest regulowana, dzięki czemu będą dobrze współpracować z każdym rodzajem biurka, nawet biurkiem regulowanym.
 • Zachęcaj do aktywnego siedzenia – Podnóżek pod biurkiem będzie sprzyjać i nakłaniać do większego ruchu stóp i nóg, a także zachęcać do kołysania, co z kolei poprawia krążenie krwi i zapewnia stopom wygodę.
 • Idealne dla każdego – niezależnie od tego, czy jesteś wysoki, czy bardzo niski, podpórka pod biurko będzie dla Ciebie działać. Podnóżek pod biurkiem poprawi krążenie krwi, zapobiegnie rozwojowi żylaków, zapobiegnie zakrzepom i zmniejszy nacisk na dolną część pleców.
 • Niżsi ludzie – podnóżek pod biurko jest najlepszą rzeczą od krojonego chleba dla osób niższych. Nigdy więcej zwisających i niewygodnych stóp.
 • Postawa – dobry podnóżek pod biurkiem pomoże utrzymać zdrową postawę i zapobiegnie bólowi pleców i problemom.

Jak korzystać z podnóżka pod biurko

Pamiętaj, aby w pozycji siedzącej biodra zawsze musiały być lekko uniesione, aby znajdowały się wyżej niż kolana. Nigdy nie trzymaj stóp płasko na podłodze bez ruchu, będą one odrętwiałe, a krążenie krwi będzie słabe, więc utrzymuj je w ruchu. Gdy używasz ergonomicznie zaprojektowanej litery U, twoje stopy są dobrze podparte i nie ma nacisku na plecy.

Po prostu umieść stopy wygodnie na podnóżku pod biurkiem, aw niektórych modelach możesz nawet kołysać nimi w przód iw tył, aby wykonać ruch.


Cechy dobrego podnóżka pod biurkiem

 • Ergonomiczny design – Dobry podnóżek pod biurkiem powinien mieć ergonomiczny kształt, który ma cechy, które są dopasowane do twoich stóp, dzięki czemu są maksymalnie wygodne na podpórce pod biurkiem. Teksturowana powierzchnia może przynosić korzyści masujące, a pozytywne pochylenie jest zachęcane. Podnóżek powinien być w stanie kołysać się w przód iw tył w celu wykonania ruchu w celu poprawy krążenia krwi.
 • Regulacja wysokości – jeśli jesteś osobą niższą, upewnij się, że podnóżek pod biurko jest odpowiedni dla Ciebie i Twojego krzesła. W przypadku korzystania z krzeseł o różnej wysokości zaleca się zainwestowanie w podnóżek pod biurkiem z regulacją wysokości.
 • Solidny – głównym celem podnóżka pod biurko jest podniesienie stóp, dlatego powinien być wytrzymały i trwały oraz powinien utrzymywać swój kształt. Gumy lub silikonu w dolnej części podnóżka pod biurko należy koniecznie, aby mocno przyłożyć do podłogi.
 • Materiały wysokiej jakości – Niezależnie od tego, czy drewno, tkanina, tworzywo sztuczne czy guma, materiały zastosowane w podnóżku pod biurko powinny być dobrej jakości, która wytrzyma długo i skutecznie spełni swoje zadanie.
 • Przenośność – lekka i przenośna konstrukcja jest pożądana w podpórce pod biurko, szczególnie jeśli zamierzasz używać jej w domu i biurze.
 • Wszechstronność – inne wszechstronne funkcje mogą obejmować przełączanie między pozycją kołysania a pozycją stacjonarną, ogrzewanie, guzki masujące oraz twardą gładką lub miękką gąbczastą powierzchnię, na której można oprzeć stopy.