Dopóki człowiek przebywa na ziemi, istnieje potrzeba przywracania utraconych kończyn. Choroby, wady wrodzone, wypadki i wojna to niektóre z typowych sposobów, w jakie ludzie nabywają potrzebę protetyki. Chęć całkowitego przywrócenia funkcji brakującej kończyny była zawsze jedną z największych misji człowieka. Niezależnie od przyczyny utraty kończyn, poszukiwanie funkcji było przyczyną tylu wielkich postępów na przestrzeni wieków.

Nowoczesne postępy doprowadziły do ​​powstania urządzeń elektronicznych, które odbierają sygnał z układu nerwowego przez mięśnie. Urządzenia te obsługują elektroniczne ramiona, łokcie i nadgarstki, które naśladują naturalne kończyny. Nowe materiały pozwoliły protezom nóg i stóp magazynować energię. Główną zaletą tego nowego projektu jest jego zdolność do przystosowywania się do nierównego terenu. Pozwala to pacjentowi biegać i uprawiać sport. Umożliwia także większą możliwość dostosowania do konkretnej osoby. Nowe zrozumienie i postępy przyniosły materiały, które zapewniają pacjentowi większy komfort niż kiedykolwiek wcześniej. Materiały te obejmują kamerę samochodową, silikony i piankę / kompozyty dla zwiększenia wytrzymałości i mniejszej wagi.

Gniazdo jest podstawą komfortu pacjenta, a komfort pacjenta jest podstawą wszystkich działań w jego życiu. Proteza może mieć wszystkie najnowsze wyspecjalizowane zaawansowane funkcje i komponenty, ale jeśli gniazdo nie będzie wygodne i nie będzie dobrze dopasowane, pacjent nie będzie tak aktywny, jak by chciał.

Jesteśmy na bieżąco z najnowszymi technologiami, aby zapewnić naszym pacjentom najlepszą dostępną opiekę, obsługę i funkcje. Doświadczenie w dopasowywaniu, opracowane przy użyciu nowej technologii, wraz z wieloletnim doświadczeniem, które zostało przekazane dawnym praktykom , pozwala nam rozwiązać wszelkie trudne problemy z dopasowaniem. Niektórzy pacjenci mogą być klasyfikowani jako „trudni do dopasowania”. Mogą to być na przykład hemi-miedniczki, pacjenci z dysartykulacją stawu biodrowego i ramienia, a także pacjenci z amputacjami na wysokości kolana lub łokcia. Inne wyjątkowe sytuacje mogą kategoryzować osobę jako „trudną do dopasowania”. Praca z pacjentami, którzy zmagają się z tymi wyzwaniami, jest jedną z rzeczy, które robimy najlepiej. Jeśli napotykasz trudne dopasowanie, chcemy stawić temu czoła i współpracować z tobą. Uważamy, że możesz mieć wygodną protezę.

Ludzie bez ręki lub ręki z powodu porodu, choroby lub urazu mają więcej możliwości protetycznych do rozważenia niż kiedykolwiek wcześniej.

W konwencjonalnej lub napędzanej ciałem protezy uprząż jest zawieszana na ramieniu i mocowana wokół górnej części tułowia pacjenta. Kabel rozciąga się od uprzęży do mechanicznej ręki, haka lub łokcia; przesadne ruchy górnej części ciała aktywują kabel, który kontroluje protezę.

Systemy mioelektryczne eliminują kable zasilane przez ciało, pozwalając amputacji poruszać ręką i ręką powoli lub szybko, lekki uchwyt lub silny uchwyt w dowolnej pozycji. Zapewnia to bardziej naturalną reakcję przy mniejszym wysiłku niż tradycyjne systemy mechaniczne. Układy mioelektryczne zwiększają mobilność i pozwalają każdemu pacjentowi osiągnąć maksymalną funkcję, w tym transhumeralną, amputację przednich ćwiartek i dysartykulację barku. W połączeniu z wydajną kontrolą dłoni użytkownik ma doskonały wygląd kosmetyczny. Gładkie zewnętrzne osłony dłoni zapewniają naturalny wygląd. W przypadku trudnych zadań rękę można zmienić na inną rękę roboczą lub elektroniczne urządzenie końcowe.

Nasi specjaliści od kończyn górnych są zaangażowani w pomoc w odkryciu kombinacji komponentów, które najlepiej spełnią Twoje potrzeby.

Gniazdo jest najważniejszym pierwszym elementem wszystkich naszych protez kończyn górnych. Każde gniazdo jest specjalnie wyprofilowane, aby pasowało do kości, mięśni, naczyń i nerwów resztkowej kończyny. Rezultatem jest gniazdo, które ma całkowity kontakt, a nawet nacisk ze wszystkimi powierzchniami resztkowej kończyny. Oznacza to większy komfort, zwiększoną funkcję mięśni, lepsze zawieszenie i większy zakres ruchu.

Hybrydowa protetyka to połączenie wielu systemów, aby osiągnąć cele i potrzeby naszych pacjentów. Niektórzy pacjenci wymagają systemu podwyższonego podciśnienia i dodatkowego mechanizmu blokującego, aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas niektórych czynności, takich jak wspinaczka lub mycie okien w wieżowcu. Inni potrzebują rękawów uszczelniających dodanych do mechanizmu blokującego, aby nie dopuścić do zabrudzenia i błota podczas wyścigów Spartan i szkolenia wojskowego. Niektóre osoby po amputacji ramion dwustronnych chciałyby strzelać z pistoletów jako hobby. Nasz personel stara się najpierw wysłuchać potrzeb, pragnień i oczekiwań pacjenta, a następnie wspólnie opracować rozwiązanie, które sprawi, że wszystko się stanie.

Mikroprocesor monitoruje i dostosowuje się do chodu pacjenta i różnych terenów wiele razy na sekundę. W przypadku tradycyjnych protetycznych stawów kolanowych pacjenci muszą myśleć – a czasem martwić się – o każdy krok, który zrobią. Dzięki sterowanej mikroprocesorem protezie pacjenci mogą teraz swobodniej poruszać się w codziennych sytuacjach; przyspieszanie lub zwalnianie, przekraczanie stoków, wchodzenie po schodach lub chodzenie po nierównym terenie. Mikroprocesor zapewnia odporność na postawę, dopóki nie wyczuje, że pacjent jest bezpieczny biomechanicznie. Jest to szczególnie przydatne do schodzenia z pojazdu, schodzenia po pochylniach, zjeżdżania z krawężników lub schodzenia po schodach.

Mikroprocesor zapewnia również funkcję znaną jako powrót potknięcia, która chroni pacjenta, jeśli stopa złapie się ziemi lub nastąpi nagłe zatrzymanie ruchu. Na przykład, jeśli pacjent idzie i musi zatrzymać się w celu znalezienia samochodu, lub przedmiot zostanie umieszczony na jego drodze, a kolano zostanie nagle częściowo zgięte, aktywuje się kontrola pozycji, a kolano się nie ugnie. Pacjent byłby w stanie wyzdrowieć zdrową nogą i odzyskać równowagę. Zapewnia to znacznie bezpieczniejszą protezę, zmniejszając ryzyko upadku, jednocześnie umożliwiając pacjentowi wykonywanie czynności, takich jak schodzenie stóp po stopie i chodzenie po pochyłościach bez obawy o wyboczenie na nich kolana.

Stabilność sterowania mikroprocesorem oznacza optymalne bezpieczeństwo i łatwość huśtania; tworzy to płynny, zrównoważony ruch, który imituje ruchy zdrowej nogi danej osoby. Ponadto komputer pozwala pacjentowi chodzić ze zgiętym kolanem, podobnie jak porusza się ludzka kończyna. Zmniejsza to wstrząs przenoszony od uderzenia pięty w górę przez protezę do gniazda biodrowego i dolnej części pleców. Powoduje również symetryczny chód, który odpowiada ruchowi ludzkiej kończyny, co oznacza, że ​​zgina się w stawie kolanowym, gdy pięta jest umieszczona na ziemi.

Proteza kontrolowana mikroprocesorem okazała się bardzo skuteczna na wszystkich poziomach amputacji stawu kolanowego, biodrowego i hemipelwektomii, pozwalając nawet pacjentom z biodra i hemipelwektomii schodzić po schodach na stopę, zwiększając bezpieczeństwo i stabilność.

Prawdopodobnie najważniejszy jak dotąd przełom w zawieszeniu protetycznym, system podwyższonego podciśnienia zawiera pompę próżniową, która odciąża powietrze w gnieździe . Zawór jednokierunkowy zapobiega przedostawaniu się powietrza do gniazda. Jest to najbezpieczniejszy system, jaki kiedykolwiek dostępny dla protetyki; absolutnie nie ma ruchu między protezą a resztkową kończyną. Ma również tę zaletę, że usuwa wilgoć z potu z gniazda, ponieważ nadal odkurza powietrze, co pomaga utrzymać suchość skóry. Ponadto dzienne wahania objętości kończyny resztkowej są zredukowane do prawie nieistnienia. Oznacza to, że gdy Twoja proteza dobrze dopasuje się rano, pozostanie taka przez cały dzień, bez potrzeby dodawania dodatkowych skarpet, aby napiąć luźne gniazdo.