Jeśli codziennie dużo chodzisz lub stoisz na nogach, prawdopodobnie nie będziesz musiał powtarzać liczby opuchniętych lub obolałych stóp pod koniec ciężkiego dnia!

Powinieneś rozważyć zakup poważnych wkładek, aby zmniejszyć nacisk na stopy. Skórzane wkładki są niezwykle popularnym wyborem pomagającym zmęczonym stopom, a zaraz dowiesz się dokładnie, dlaczego.

Skórzane wkładki do butów

Co sprawia, że ​​skórzane wkładki są preferowanym wyborem?

Skóra jest preferowanym wyborem przez wielu profesjonalistów w świecie pracy, ponieważ jest naturalna, stylowa i przede wszystkim wygodna.
Skóra zwykle zajmuje trochę czasu, ale po założeniu tworzy idealny kontur stopy i zapewnia najlepsze podparcie łuku. Jest to prawdopodobnie jeden z najstarszych materiałów stosowanych obecnie do produkcji obuwia!

Inną wielką zaletą skórzanych wkładek jest to, że są trwałe.
Są niezwykle trwałe i prawdopodobnie zaczną się pogarszać, jeśli pozostawisz je pieczone na słońcu przez kilka miesięcy.

Wskazuje to na ukrytą cechę polegającą na tym, że skórzane wkładki doskonale amortyzują wstrząsy, wywierając na nie nacisk przez całe lata. Niektórzy ludzie wolą naturalny dotyk skóry niż pianki i innych bardziej sztucznych substancji.

Jeśli chodzi o zdrowie, skórzane wkładki są również bardzo praktycznym wyborem, ponieważ nie zawierają szkodliwych związków tworzyw sztucznych i zwykle bardzo mało lub nie zawierają żadnych dodatków chemicznych.


Kto korzysta ze skórzanych wkładek?

Prawda jest taka, że ​​każdy, kto nosi buty, może korzystać ze skórzanych wkładek do butów. Ponieważ po noszeniu tworzą one idealny kontur stopy, skórzane wstawki do butów są odpowiednie dla każdego rodzaju stopy. Osoby z płaskimi łukami, aż po bardzo wysokie łuki, nie muszą obawiać się skórzanej wkładki.

W przypadku chorób stóp, takich jak zapalenie powięzi podeszwy, zapalenie ścięgna Achillesa, guzki, opuchnięte stopy, kłębek bólu stóp i wiele innych, skórzane wkładki mogą zapewnić miękką warstwę chroniącą stopę przed nadmiernym naciskiem. Jeśli cierpisz na bóle w pięcie stopy, wybierz twardą odmianę skóry, aby podeprzeć stopę i lekko podnieść piętę – to odciąży cię. Dla osób z bólem stopy lub podeszwowym zapaleniem powięzi możesz wybrać bardziej miękką, bardziej wrażliwą skórę, aby amortyzować wrażliwe obszary stóp.


Gatunki skórzanych wkładek i ich charakterystyka

Tradycyjnie otrzymujesz trzy główne rodzaje gatunków skór, które są zwykle stemplowane na każdym danym produkcie skórzanym. Znajomość różnic może pomóc w wyborze najlepszego rodzaju skóry dla wkładek.

  1. Skóra naturalna – brzmi dokładnie tak, jak tego chce, ale jest to najniższa dostępna skóra. Może to być dobry wybór wkładki, jeśli nie chcesz trwałych wkładek i potrzebujesz ich tylko do tymczasowego wsparcia bólu stopy lub zmniejszenia ciśnienia.
  2. Skóra licowa – jest to skóra średniej jakości i jest produkowana przez ściąganie szorstkiej skóry i szlifowanie jej. Gotowy produkt trwa znacznie dłużej niż skóra naturalna i doskonale chroni stopy. Jeśli jednak jesteś kucharzem lub kimś, kto nosi nawet buty aż do plew, możesz rozważyć jeszcze lepszą jakość skóry!
  3. Skóra licowa – ta skóra to najlepsza skóra, jaką można kupić za pieniądze. Ta skóra została wykonana w minimalnym stopniu, a wszystkie najmocniejsze elementy pozostają nienaruszone. Za pomocą tej skóry tworzone są najbardziej wytrzymałe i wytrzymałe buty, wraz z kaburami na broń i pasami narzędziowymi. Jeśli kupisz parę skórzanych wkładek wykonanych ze skóry licowej, twoje prawnuki zapewne będą się zastanawiać, z czego mogą korzystać przez długi czas.