Nowoczesne buty na wysokich obcasach sprawią, że Twoje nogi będą wyglądały dłuższe i zapewnią ci bardziej atrakcyjny wygląd.

Jednak twoje stopy często zaczynają boleć po chodzeniu i stanie godzinami w twoich ulubionych pompach – ten rodzaj buta stawia twoje stopy pod dużym obciążeniem. Wkładki ortopedyczne mogą tutaj zapewnić ulgę. Nowa wkładka węglowa igli Style została opracowana, aby spełnić specjalne wymagania noszenia butów na wysokim obcasie. Dzięki wygodnej miękkiej wkładce zmniejsza nacisk na stopy i zapewnia ukierunkowane wsparcie dla mięśni.

Przy okazji: od czasu do czasu powinieneś zmieniać buty. Noszenie płaskich butów lub nawet chodzenie boso jest miłą odmianą dla twoich łuków. Specjalne i regularne ćwiczenia gimnastyczne promują zdrowe stopy.

16 02 Medi 1510 var1

Co się dzieje, gdy nosisz wysokie obcasy?

Chodzenie na wysokich obcasach to wyzwanie dla twoich stóp: nienaturalna pozycja stopy na wysokich obcasach zmienia architekturę stopy, wpływając na postawę.

Podnoszenie pięty w butach na wysokich obcasach nie tylko zwiększa nacisk na piłki stóp, ale cały środek ciężkości ciała przesuwa się do przodu.

Wiele kobiet rozwija się nieco z tyłu, aby to zrekompensować. To tłumaczy, dlaczego problemy z plecami i szyją mogą być spowodowane pozycją stopy.

Często wysoki poziom stresu na kulkach stóp również powoduje objawy z powodu ciśnienia, ponieważ obcasy przynoszą mniejszy ciężar.

Co się dzieje, gdy nosisz wysokie obcasy?

 

Wearing high heels with a clear conscience