Utrzymywanie stóp w czystości i wolne od zarazków jest ważne, jeśli chcesz zachować je zdrowe i bez infekcji grzybiczej.

Równie ważny jest dobry peeling do usuwania twardej i martwej skóry, która jest pożywką dla zarazków i grzybów.


Dlaczego powinieneś używać skrubera na swoich stopach

Utrzymywanie stóp w czystości i zadbaniu jest częścią zdrowego stylu życia i właśnie tutaj pojawia się złuszczanie.

Złuszczanie polega zasadniczo na użyciu płuczki lub złuszczacza do zacierania martwej skóry i brudu ze stóp, aby zapobiec zatkaniu porów i rozwojowi bakterii.

Dlaczego warto złuszczać stopy?

Jest tak wiele korzyści dla złuszczonych stóp, co sprawia, że ​​jest to prawie niezbędna rutynowa pielęgnacja skóry. Kiedy regularnie złuszczasz stopy, zobaczysz, że skóra staje się znacznie bardziej miękka i gładsza, a także możesz łatwo uniknąć problemów, takich jak odciski, modzele i infekcje grzybicze. Złuszczanie pomaga z kolei łagodzić ból stóp i poprawia krążenie krwi w stopach i nogach, co jest zdrowe i niezwykle relaksujące.


Kilka sposobów na złuszczanie stóp w domu

Istnieje kilka sposobów skutecznego złuszczania i masowania stóp w domu;

 • Pumeks – Możesz użyć pumeksu w wannie lub pod prysznicem, aby złuszczać dolne i tylne części stóp, aby zużyć martwą skórę i twarde odciski i odciski, aby uzyskać gładsze stopy. Pumeks jest niedrogi i bardzo łatwy w użyciu w ciągu kilku minut.
 • Epsom Salt Scrub – Peeling do stóp to świetny sposób na złuszczanie stóp, które można kupić w sklepie lub zrobić własne. Możesz użyć soli Epson, która usunie martwą skórę i odciski, a także złagodzi ból i stany zapalne.
 • Krem złuszczający – krem ​​złuszczający pomaga w dalszym złuszczaniu po oczyszczeniu skóry i usuwa resztki brudu i martwych komórek skóry. Krem złuszczający zapewnia również skuteczne nawilżenie, co z kolei zapobiega rozwojowi suchej i płatkowej skóry.
 • Płuczka do stóp – płuczka do stóp to urządzenie, którego można używać pod prysznicem lub poza nim, aby stać na nim oraz szorować i złuszczać stopy. Mają albo gumowe guzki, albo normalne włosie, niektóre nawet pumeks, który szoruje i masuje stopy. Alternatywą jest ręczny skruber, którego można również używać podczas kąpieli pod prysznicem.

Zalety skrobaka do stóp pod prysznicem

Płuczki nożne zazwyczaj kosztują około 10 do 25 dolarów, w zależności od złożoności płuczki. Są bardzo łatwe do czyszczenia. Pamiętaj tylko, aby dokładnie go wypłukać i pozostawić do wyschnięcia między kolejnymi użyciami. Zapewni to, że żadne bakterie nie będą rosły na skruberze przed ponownym użyciem.

 • Mniej kłopotów – Płuczka do stóp pod prysznicem to świetny sposób na masaż i złuszczanie stóp bez konieczności używania rąk i schylania się pod prysznicem.
 • Bezpieczniej – masz mniejsze szanse na poślizgnięcie się i upadek lub utratę równowagi, próbując szorować stopy balansując na jednej nodze.
 • Mydło – Możesz dodać mydło do szorowarki prysznicowej w razie potrzeby lub używać go w takim stanie, w jakim jest.
 • Masaż – większość modeli skruberów do stóp zapewnia również relaksujący masaż, który z kolei pomaga poprawić krążenie krwi.
 • Czyszczenie – Płuczka do stóp pod prysznicem skutecznie oczyszcza i złuszcza stopy oraz usuwa martwe komórki skóry i zarazki, pozostawiając stopy miękkie, gładkie i świeże.

Prysznic do stóp jest wysoce zalecany dla osób starszych i osób, które walczą o utrzymanie równowagi, wymagają znacznie mniej wysiłku, zginania i wyważania.

Jeśli często doświadczasz suchych, popękanych lub zrogowaciałych stóp, nawet jeśli masz zapach stóp lub infekcję, płuczka do stóp zapewni skuteczną ulgę i komfort, utrzymując stopy zdrowe i wolne od zarazków.


Cechy dobrego prysznica do szorowania stóp

 • Sole Scrubbers and Foot Mats – Boso scrubber w formie maty, którą wkładasz pod prysznic za pomocą szczeciny lub gumowych guzków, niektóre mogą nawet mieć przymocowany pumeks. Możesz ich używać z mydłem lub bez, aby szorować i masować stopy, stojąc pod prysznicem.
 • Sandal Foot Scrubbers – Scrubber do stóp, który umieszcza się na stopach jak sandał, który czyści łuki, palce u stóp, boki i dno stóp jednocześnie z włosiem pod prysznicem, a nawet w wannie.
 • Prysznicowe szczotki do stóp – zazwyczaj mają miękkie włosie i pumeks w środku, które oczyszczą i masują stopy, a także usuwają martwe komórki skóry.