Buty kowbojskie wyglądają niesamowicie i mogą być bardzo często używane na zewnątrz, ale nie są to najlepsze buty na plecy lub stopy.

Przewiń w dół, aby dowiedzieć się, dlaczego kowbojki są szkodliwe dla zdrowia i jak wkładki do kowbojków mogą przyjść na ratunek!

Jeśli masz coś do skóry, jeździsz konno i kochasz dziki zachód, powinieneś wiedzieć, że kowbojki mają tendencję do wpływania na twoją postawę po noszeniu ich przez jakiś czas.

Oto kilka powodów, dla których:

  1. Pięty mają tendencję do unoszenia się, a po pewnym czasie ich używania nierównomiernie się zużywają, co powoduje ból bioder i problemy z plecami.
  2. Wkładki kowbojki są często rodzajowe, które nie są odpowiednie dla większości ludzi. Jeśli wkładki nie pasują do twoich stóp, będziesz odczuwać bóle stóp, zmęczenie i negatywnie wpłyniesz na twoją postawę.
  3. Gładkie spody butów kowbojskich nie zapewniają wystarczającej przyczepności do aktywności na świeżym powietrzu, w wyniku czego mogą powodować szybsze zużycie podeszew, co prowadzi do większej liczby powyższych problemów.
  4. Poza zużywającymi się częściami zewnętrznymi również podeszwy wewnętrzne często się zapadają, co powoduje problem z podwójną postawą. Wywiera to duży nacisk na pięty, a na dłuższą metę może nawet powodować zapalenie powięzi podeszwy.

Wkładki do butów kowbojskich mogą poprawić Twoją postawę i rozwiązać te problemy.


Cechy dobrej wkładki do butów kowbojskich

Najlepsze wkładki do butów kowbojskich będą miały niektóre z najlepszych cech wkładek workboot, zapewniając, że twoja postawa jest odpowiednia, twoje stopy są wygodne i że niezależnie od stopnia zużycia butów, twoje stopy są podparte.

Oto niektóre z ich najlepszych funkcji, wyjaśniające bardziej szczegółowo, w jaki sposób wkładki butów kowbojskich działają.

  • Podparcie łuku – najlepsze wkładki do butów kowbojskich wymagają dobrego podparcia łuku. Zapewnia to utrzymanie stóp w dobrej pozycji, dzięki czemu reszta ciała jest wolna od bólu w prawidłowej pozycji. Ponadto pomoże to równomiernie nosić buty. Regulowane podparcie łuku jest najlepsze, ponieważ dopasowuje się do kształtu stóp podczas ruchu; pod warunkiem, że jest na stabilnej podstawie.
  • Stabilna podstawa – Odporna, stabilna podstawa jest wymagana, aby Twoje stopy były zawsze bezpiecznie osadzone w butach kowbojskich, bez względu na to, jak się noszą. Im więcej wypukłości znajdują się na spodniej stronie wkładki, tym lepsza jest stabilność.