Jeśli nie możesz poruszyć palcem u nogi z powodu nadmiernego bólu lub sztywności, możesz mieć paluch sztywny lub paluch graniczny.

Dowiedz się więcej o tym, co powoduje te warunki, nieinwazyjne środki przeciwbólowe i jak wkładki do palucha sztywnego mogą ogromnie pomóc!

Wkładki do Hallux Rigidus

Hallux Rigidus: przyczyny, objawy i łagodzenie bólu

Paluch sztywnika jest stanem stopy, który wynika z zapalenia stawów w stawie dużego palca. W zapaleniu stawów wiele stanów zapalnych w stawach powoduje ból stawów, który jest główną przyczyną sztywnika sztywnego.

Objawy obejmują niezdolność do poruszania dużym palcem u stóp i ból palucha lub stawu, który łączy duży palec ze stopą. Zanim dojdzie do tego etapu, istnieje etap pośredni znany jako Hallux Limitus, w którym można przesunąć duży palec u nogi, ale tylko do pewnego punktu.

Rozwiązania przeciwbólowe obejmują:

  • Żywność przeciwzapalna – Wiele osób z zapaleniem stawów korzysta z picia herbat ziołowych i jedzenia produktów zmniejszających stan zapalny w organizmie. Dobrym przykładem są zielona herbata, kurkuma (z czarnym pieprzem), goździk i korzeń imbiru. Pomoże też spożywanie bardziej gotowanych warzyw liściastych, takich jak jarmuż. Unikaj przetworzonej żywności, cukru i warzyw z rodziny psiankowatych, takich jak pomidory, bakłażany i ziemniaki.
  • Kąpiele stóp – użycie około 1/8 szklanki obu soli Epsom w połączeniu z wodorowęglanem sodu w kąpieli stóp może pomóc w odprowadzeniu płynów i uzupełnieniu niektórych bardzo potrzebnych minerałów. Możesz również wziąć kąpiel w ciele, używając 1/2 łyżeczki każdego z nich, ale upewnij się, że masz palce zanurzone. Aby zacząć działać, potrzeba co najmniej 20 minut.
  • Wkładki Hallux Rigidus – wkładki ortotyczne, które wspierają Twoje łuki, pięty i palce u stóp w dużych pojemnych butach, świetnie nadają się do chodzenia ze zmniejszonym naciskiem na palce.

Cechy dobrej wkładki do Hallux Rigidus

Oto funkcje, których należy szukać, aby uzyskać ulgę w bólu podczas chodzenia z palcem sztywnym Hallux Rigidus:

  • Uniesienie śródstopia – jest to fantazyjny sposób powiedzenia, że ​​palce u stóp zostaną lekko uniesione. To odciąży twój bolesny staw. Płatki śródstopia często podnoszą przednią część stopy, tuż przed palcami u nóg, co zwykle jest bardziej skuteczne. Ciężkość twojego stanu określi, ile potrzebujesz podnoszenia.
  • Deep Heel Cup – Deep Heel Cup utrzymuje stopy bezpiecznie i odciąża palce. Ważne jest, aby nie dostawać zbyt wysoko podniesionej miseczki, ponieważ może to powodować większy ból.
  • Idealne wsparcie łuku – potrzebujesz wsparcia łuku, które jest odpowiednie dla Twojego rodzaju stopy, niezależnie od tego, czy masz wysokie, średnie czy niskie łuki. Adaptacyjne wsparcie łuku jest najlepsze, ponieważ śledzi twoje ruchy, zapewniając ciągłe wsparcie. Zapewni to również, że nie będziesz przesadzał, powszechny problem z wyrównaniem, który wywiera nacisk na całą stopę.