Fraza „Turf Toe” nie jest czymś, co chciałbyś mieć w pamięci tuż przed ważnym meczem sportowym lub debiutem tanecznym. Głównym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu najlepszych wkładek do palców darni, jest coś, co ograniczy ruch.

W pełni lub nawet w połowie stalowa wkładka jest idealna do leczenia palców darni. Półsztywna lub sztywna wkładka może również rade.

Wkładka Turf Toe

Przyczyny i objawy palca darniowego

Termin Turf Toe jest używany do opisania urazu, w którym więzadła wokół dużego palca są zwichnięte. Ten stan jest częściej kojarzony z piłkarzami, sportowcami, piłkarzami i koszykarzami, którzy ćwiczą na trawie na murawie, stąd nazwa.

Chociaż może to również wpłynąć na tych, którzy biorą udział w zapasach, balecie, tańcu, gimnastyce i innych sportach. Ten stan jest spowodowany głównie ciągłym zacinaniem się dużego palca u nogi lub silnym odepchnięciem dużego palca u nogi podczas biegu lub skoku.

  • Symptoms of Turf Toe – Najczęstszym objawem, który zauważysz w przypadku Turf Toe, jest ból, obrzęk i ograniczony ruch u podstawy dużego palca.
  • Objawy te mogą powstawać stopniowo, jeśli zostaną wywołane przez powtarzające się obrażenia lub mogą być nagłe, gdy zostaną wywołane silnym ruchem.
  • Przyczyny palca darniowego – palca darniowego to prymitywnie twoje więzadło dużego palca, które zostało zwichnięte, więzadła dużego palca umożliwiają ruchy w górę i w dół, co z kolei będzie utrudnione przez ten stan. Podczas chodzenia lub biegania zaczynasz od każdego kroku, podnosząc piętę, pozwalając, aby ciężar ciała wysunął się do przodu i spoczął na stopie, a następnie popychasz się do przodu, odsuwając duży palec u nogi, przenosząc ciężar na drugą stopę.

To przeprostowanie dużego palca, jeśli powtarza się ono z wystarczającą siłą z czasem lub nawet wystarczająco gwałtownie jednocześnie, może powodować zwichnięcie więzadeł wokół stawów dużego palca.


Leczenie i zarządzanie palcami darni

Konieczne jest jak najszybsze leczenie urazów palców dna, wczesne leczenie może zmniejszyć objawy i ułatwić gojenie. Z kolei zignorowanie kontuzji palca darni będzie trudniejsze do naprawienia, a objawy mogą stać się bardzo nadmierne.

Oto kilka zabiegów, które można zastosować;

  • Najpierw najprawdopodobniej będziesz musiał wziąć trochę wolnego czasu na zajęcia sportowe.
  • Możesz stosować niesteroidowe leki przeciwzapalne w celu opanowania bólu.

Stalowa wkładka

  • Zaleca się stosowanie ortezy w celu ochrony palca i ograniczenia ruchów oraz modyfikacji obuwia za pomocą podnóżka z darni lub przedłużenia Mortona.
  • Unieruchomienie tej stopy przyspieszy również gojenie, w tym zakresie może pomóc chodzący but.
  • Po 3 do 5 dniach zaleciłbym rozpoczęcie kilku lekkich ruchów, nic zbyt intensywnego.
  • Zaleca się fizykoterapię w cięższych przypadkach.
  • Odpoczynek jest najprawdopodobniej jedną z najważniejszych metod leczenia palca darniowego.