Od 1970 roku często uważano, że miedziane wkładki pomagają w zapaleniu stawów, bólach stawów i innych chorobach stóp, takich jak zapalenie powięzi podeszwy.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działają miedziane wkładki, niektóre z ich najlepszych funkcji oraz dodatkowe rozwiązania w zakresie łagodzenia bólu stawów.

Wkładki miedziane

Jak działają miedziane wkładki?

Wkładki miedziane są popularnym wyborem wkładek dla osób z zapaleniem stawów w celu zmniejszenia bólu stawów.

Logika tego dziwnego brzmienia polega na tym, że miedź jest metalem magnetycznym i ma swój własny ładunek magnetyczny. Uważa się, że miedziane wkładki mogą zmniejszać ciśnienie poprzez magnetyzm.

Nauka niedawno udowodniła, że ​​te wkładki nie są bardzo skuteczne, chociaż istnieje wiele niepotwierdzonych doniesień od pacjentów z zapaleniem stawów, twierdzących, że miedziane wkładki bardzo skutecznie działały na bóle stawów.

Miedziane wkładki nie są wcale lekarstwem na ból, ale mogą mieć niewielki pozytywny wpływ na przywrócenie równowagi stóp.

Utrzymanie prawidłowego ustawienia stopy i postawy pomoże również złagodzić nacisk i zapewni ulgę w przypadku zapalenia stawów lub sztywnych stawów.

Nowoczesne miedziane wkładki są zwykle podobne do standardowych ortezy w konstrukcji, z tym wyjątkiem, że zostały nasycone cząstkami miedzi.


Inne rozwiązania dla bólów stawów i sztywności stawów

Oprócz zakupu wkładek w celu lepszego ułożenia stóp i zmniejszenia nacisku, istnieje kilka propozycji stylu życia, które możesz spróbować zmniejszyć ból stawów.

  • Suplementacja oleju z ryb Omega-3 – niedobór omega-3 związany jest z bólami stawów i sztywnością stawów. Suplementacja czystym źródłem oleju z wątroby dorsza lub suplementem olejków omega natychmiast łagodzi ból stawów po trawieniu.
  • Łagodne ćwiczenia – delikatne ćwiczenia konsekwentnie każdego dnia pomogły niektórym osobom z zapaleniem stawów poradzić sobie z bólem. Oddychanie i pływanie w oceanie okazały się najbardziej skutecznymi formami ćwiczeń. Ćwiczenia pomagają w krążeniu krwi i zachęcają twoje ciało do optymalnego funkcjonowania, pomagając usunąć wszelkie nagromadzenie w bolących stawach.
  • Witamina D3 – Czasami bolą nas kości, ponieważ w naszym systemie brakuje witaminy D3. W połączeniu z witaminą K2 może wystąpić zdrowe tworzenie kości. Niedobór tych witamin związany jest z niedoborem wapnia w kościach.
  • Pokarmy, których należy unikać – niektóre pokarmy nasilają stany zapalne i w ciężkich przypadkach można je zmniejszyć lub całkowicie usunąć, aby pomóc w opanowaniu bólu. Produkty te obejmują: cukier, gluten, mleko, pszenicę, kukurydzę, jajka, surowy szpinak, surowy pomidor, sztuczne dodatki i konserwanty.
  • Jedzenie, które musi gotować przez 10 minut + – pomidory, szpinak, brokuły, bakłażan i inni członkowie rodziny psiankowatych należy gotować przez 10 minut lub dłużej. Ma to na celu zniszczenie kwasu szczawiowego, który z czasem może gromadzić się w stawach i powodować zwiększony ból.

Cechy dobrej miedzianej wkładki

Wkładki miedziane mają cechy podobne do najlepszych wkładek ortotycznych na rynku:

  • Heel Lift lub Deep Heel Cup – jeśli odczuwasz ból w kolanach, będziesz potrzebować głębokiego pięty, aby poprawić sposób wyrównywania stóp podczas chodzenia. Jeśli odczuwasz ból pięty lub cierpisz na zapalenie ścięgna Achillesa, podniesiona pięta pomoże złagodzić nacisk.
  • Memory Foam – pianka memory jest świetna, ponieważ dostosowuje się do każdego kształtu stopy i dowolnych łuków. Jeśli twoje stopy są płaskie lub masz wysokie łuki, pianka z pamięcią może pomieścić, robiąc dokładne wrażenie swojego kształtu.
  • Kontrola nieprzyjemnych zapachów – wkładki węglowe i specjalne warstwy wierzchnie zrewolucjonizowały higienę obuwia. Dzięki tym funkcjom Twoje stopy nie będą w ogóle pachnieć pod koniec długiego dnia.
  • Eliminacja wilgoci – należy koniecznie upewnić się, że wkładki mają formę eliminującą wilgoć, taką jak wentylacja lub bardzo chłonna warstwa wierzchnia lub szybkoschnąca powłoka. Wilgoć pozwala na gromadzenie się grzybów stóp i innych bakterii. Wiele wkładek ma również działanie przeciwdrobnoustrojowe, co dodatkowo niszczy grzyby i bakterie.