Wielu z nas stoi na nogach przez cały dzień, znosząc godziny nacisku na nasze stopy.

Może to dotyczyć także naszych nóg i pleców, jeśli nie będziemy ostrożni, szczególnie kolana.

Dowiedz się więcej o przyczynach bólów kolan oraz o tym, jak najlepsze wkładki mogą pomóc w łagodzeniu bólu w kolanach i stopach.

Wkładki na ból kolana

Przyczyny i objawy bólu kolana

W odniesieniu do stóp istnieje wiele czynników, które mogą powodować ból kolana, w tym:

  • Siedzenie przy biurku przez cały dzień – jeśli siedzisz przy biurku przez cały dzień, istnieje duża szansa, że ​​nie będziesz się ruszał przez wiele godzin na raz. Jeśli nie zrównoważysz tych godzin wystarczającą ilością ćwiczeń, możesz doświadczyć słabych lub bolesnych kolan, często drętwić łydki lub od czasu do czasu odczuwać bóle stóp.
  • Bycie otyłym lub nadwaga – nadwaga niestety powoduje dodatkowy nacisk na cały szkielet, w tym na kolana. Może to również wpływać na chodzenie w prawidłowej pozycji.
  • Aktywność o wysokim wpływie – sportowcy, szefowie kuchni, kelnerzy, biegacze, wędrowcy i wiele innych osób znoszą duże obciążenia siłami z powodu działań o dużym wpływie. Stwarza to większe ryzyko wstrząśnięcia kolanami i wywołania bólu kolana, ale także powoduje dodatkowe obciążenie stóp i może powodować ból stóp.
  • Nad lub za słabo – zarówno nad, jak i za słabo, może powodować, że ktoś idzie nieprawidłowo, co czasami może powodować uderzenia kolan w najbardziej ekstremalnych przypadkach.

Jak wkładki mogą pomóc złagodzić ból kolana

Wkładki są świetną pomocą, gdy ktoś odczuwa ból kolana, ale nie są najlepszym rozwiązaniem na ból kolana. Wkładki na ból kolana są zaprojektowane tak, aby utrzymać jak największy nacisk lub siłę, z dala od stóp, co z kolei zapewni, że twoje kolana również wytrzymają mniej. Wkładki, które chronią kolana, zwykle zapewniają dodatkową kontrolę stopy. Jeśli chodzisz w prawidłowej pozycji, pomożesz odciążyć kolana.

Noszenie wkładek oznacza, że ​​między stopami a podłożem znajduje się dodatkowa warstwa. Jest to przydatne do pochłaniania wstrząsów i ochrony kolan przed wstrząsami na boisku sportowym. Ci, którzy cały dzień pracują w biurze, skorzystają z wkładek do ochrony kolan, ponieważ łatwiej będzie ci chodzić, zwłaszcza jeśli kolana są miękkie! Z pewnością jest to również powód, dla którego przyniesie korzyści również osobom z nadwagą, zapewniając wsparcie wymagane przez masę ciała.


Właściwości przeciwbólowe dobrej wkładki na ból kolana

Funkcje, których szukasz, aby najlepiej pomóc tym kolanom, to:

  1. Deep Heel Cups – Potrzebujesz wyściółki na piętach, ale jeśli masz zbyt wysokie doładowanie, możesz wywierać niepotrzebny nacisk na kolana. Głęboki obcas miseczki pozwoli optymalnie wyprostować stopy, zapewniając jednocześnie najlepsze wsparcie i ochronę kolan (termin medyczny: rzepka).
  2. Pianka o wysokiej gęstości – nadal najbardziej uprzywilejowany materiał na rynku, pianka o wysokiej gęstości jest idealna do noszenia i przyjmowania dokładnego kształtu stopy. Pianka z pamięcią najlepiej to robi i dostosowuje się w czasie rzeczywistym do twoich stóp każdego dnia. Materiał ten zapewnia również najlepszą amortyzację wstrząsów, jest bardzo trwały, lekki i każdy uwielbia wygodę.
  3. Uniesienie śródstopia – szczególnie ważne, jeśli cierpisz na ból stopy w górnej części kolana, uniesienie śródstopia polega na lekkim uniesieniu palców stóp, a duży palec u nogi jest nieco oddzielony (w przeciwieństwie do leżenia prosto z innymi) . Chroni to przednią część stopy.
  4. Wysokość – im grubsza wkładka, tym większa amortyzacja i wyściółka stóp.
  5. Technologia Adaptive Arch – niektóre wkładki są wyposażone w łuki, które dopasowują się do łuków stopy podczas ich ruchu w ciągu dnia. Odciąża to nacisk w dowolnym momencie i jest jednym z najlepszych sposobów ochrony kolan.