Wszyscy doświadczyliśmy spoconych lub śmierdzących stóp w jednym lub innym momencie naszego życia.

Większość butów do biegania i butów roboczych, w których spędzasz wiele godzin lub wykonujesz forsowne czynności, może mieć tendencję do spocenia się i wydzielania zapachu.

Ponieważ nasza skóra jest pokryta bakteriami, pot można rozłożyć na kwasy tłuszczowe, które mogą powodować nieprzyjemny zapach w butach.

Na szczęście istnieje wiele środków zapobiegawczych, jednym z nich jest wkładka antybakteryjna.

Wkładki antybakteryjne

Co to są bakterie i dlaczego masz zapach stóp

Bakterie to w zasadzie mikroskopijne organizmy, które zamieszkują glebę, wodę, rośliny, zwierzęta i ludzi, mają kluczowe znaczenie dla utrzymania życia, a także ekosystemu i niszczenia materiałów roślinnych.

W przypadku zapachu stóp w stopach jest więcej gruczołów potowych niż w jakiejkolwiek innej części ciała.
Kiedy bakterie w skórze zaczynają rozkładać pot, wtedy zaczyna się pojawiać okropny „tandetny” zapach.

Zasadniczo pot ulega rozkładowi, powodując nieprzyjemny zapach, aw niektórych przypadkach tworzy się grzyb.

Zmiany hormonalne w okresie nastoletnim, a także w ciąży, mogą powodować wzrost potu.

Podczas gdy aktywność fizyczna i upały mogą być również główną przyczyną pocenia się.

Noszenie butów, które nie są oddychające lub nie odprowadzają wilgoci, powodują, że stopy pozostają mokre i spocone, co z kolei powoduje nieprzyjemny zapach i infekcję bakteryjną.

Wtedy jest oczywiście zła higiena, niewłaściwe czyszczenie i osuszanie stóp jest zdecydowaną przyczyną rozwoju grzybów i zapachów.


Jak pomoże wkładka przeciwdrobnoustrojowa

Wkładki antybakteryjne

Buty mają na celu przede wszystkim ochronę stóp, ale ze względu na słabe krążenie, zużycie i długotrwałe użytkowanie wkładki mogą stać się przestarzałe, a zapach może powstać przy niewłaściwej wkładce lub wkładce.

W końcu twoje buty zaczną gromadzić złe bakterie i grzyby, które powodują zapach i infekcje stóp. Oprócz poprawy cyrkulacji powietrza wiele firm zaprojektowało wyspecjalizowane wkładki, które mogą zapobiegać powstawaniu zapachów przez pot i bakterie.
Zdolność do zmniejszania potu i zapachu istnieje zwykle dzięki dodatkowym materiałom zastosowanym w wkładce obuwia, która odprowadza wilgoć i zapobiega bakteriom powodującym rozkład i rozwój grzybów. Niektóre materiały fizycznie kontrolują mikroorganizmy w kontakcie.

Technologia Aegis

Jedna z tych technologii, zwana technologią AEGIS, działa poprzez obniżenie poziomu mikroorganizmów na wkładce i butach, działając jako osłona, dając działanie powierzchniowo czynne działanie przeciwbakteryjne. Wraz z wysokim poziomem oddychalności i zarządzaniem wilgocią rozwój zapachu i infekcji zostaje zatrzymany.

Silpure

Silpure to zabieg wykorzystujący zaawansowane wykorzystanie srebra ze względu na jego właściwości przeciwdrobnoustrojowe. Redukując metaliczne srebro w bardzo drobne i małe cząsteczki, które łatwo przylegają do tkanin, umieszcza się je na górnej warstwie wkładki w celu ochrony bakterii wytwarzających nieprzyjemny zapach.
Inne marki i formy jonów srebra są również stosowane w ten sam sposób do ochrony przed zapachem i bakteriami.


Cechy wkładki przeciwdrobnoustrojowej

Oto kilka szczególnych cech, których należy szukać w wkładce, która zapobiegnie rozwojowi zapachów i bakterii;

  • Aegis Treatment of the Top Sole.
  • Podeszwa zewnętrzna pokryta srebrem.
  • Bawełna lub inne materiały oddychające i pochłaniające wilgoć.
  • Poddany działaniu olejków eterycznych, takich jak olejek z drzewa herbacianego lub drzewo cedrowe, w celu kontroli zapachu i zabijania zarazków.
  • Otwory perforacyjne lub oddychające materiały, które pozwalają na lepszą cyrkulację powietrza, aby Twoje stopy były suche.