Jeśli mieszkasz w chłodnym klimacie, wkładki termiczne są jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie stóp w cieple.

W tym przewodniku dla kupujących wkładki termiczne przedstawiliśmy, jak działają podgrzewane wkładki zimowe, jakie są rodzaje wkładek termicznych, a także kilka najlepszych wkładek ogrzewanych termicznie na zimno i ich właściwości.

Podgrzewane wkładki z wewnętrzną baterią ThermaCELL Original

Jak działają wkładki termiczne?

Wkładki termiczne działają doskonale izolując buty, dokładnie uszczelniając ciepłe powietrze i pozwalając mu krążyć, utrzymując stopy w porządku. Wybierz odpowiedni rozmiar i kształt wkładki termicznej dla swoich butów, ponieważ wkładki termiczne działają najlepiej, gdy mogą pokryć wszystkie boki, które mają kontakt z twoimi stopami. Wkładki termiczne są zwykle grubsze z wyższym profilem, skonstruowanym tak, aby utrzymać stopy w butach śnieżnych. Im grubsze wkładki termiczne, tym więcej ciepła mogą gromadzić i promieniować z powrotem do butów.

Istnieje kilka innych mechanizmów działania, dzięki którym wkładki termiczne utrzymują stopy w cieple. Wkładki termiczne są zwykle bardzo chłonne, szybko usuwając wilgoć ze stóp. Usuwają wilgoć bez wpływu na stopy i temperaturę. Podstawa wkładek termicznych jest zwykle wykonana z materiału przewodzącego ciepło, który działa jak element, wychwytując dodatkowe ciepło. Przykładami takich materiałów izolacyjnych są aluminium lub lateks.


Różne rodzaje wkładek termicznych

Istnieją różne rodzaje wkładek termicznych, których można użyć, aby utrzymać zimno. Dwa główne rodzaje wkładek termicznych to:

  • Wkładki wełniane merynosów – wełna merynosowa pochodzi od szczególnej odmiany owiec, zwanych owcami merynosowymi. Ich wełna ma najlepsze włókna wełny na świecie (1/8 wielkości pojedynczego pasma przeciętnych ludzkich włosów) i jest stosowana w wielu produktach sportowych, outdoorowych i termicznych. Wełna merynosowa jest bardzo miękka, izolująca i oddychająca, dzięki czemu wilgoć w naturalny sposób przenika bez odprowadzania ciepła. Cienkie wkładki z wełny merynosowej mogą być używane do utrzymania suchości i chłodu stóp zarówno latem, jak i zimą.
  • Wkładki aerożelowe – aerożel to bardzo stabilny żel wytworzony przez zastąpienie wilgoci w zwykłym żelu powietrzem. Tworzy to bardzo solidną, mocniejszą wkładkę, która skutecznie zatrzymuje ciepło wewnątrz butów lub butów.

Cechy dobrej zimowej wkładki termicznej

Wkładki termiczne są wykonane, aby utrzymać stopy w cieple, ale są również wyposażone w wiele innych wspaniałych funkcji:

  1. Antybakteryjne – górna warstwa wkładek termicznych jest czasami przeciwdrobnoustrojowa, zapobiegając infekcjom stóp. Uzyskuje się to poprzez wprowadzenie do wkładki włókna przeciwdrobnoustrojowego.
  2. Amortyzacja – wkładki żelowe lub amortyzatory czynią cuda, jeśli jesteś bardzo aktywny na nogach lub wysportowany. Amortyzatory zapobiegają oddziaływaniu siły na stopy, przekierowując uderzenie. Pomaga to chronić stopy przed uszkodzeniami i zapobiega ich szybkiemu zmęczeniu.
  3. Deep Heep Cup – miseczka z głębokim obcasem, dobrze dopasowująca się do twoich stóp, daje większą kontrolę nad sposobem chodzenia, zachęcając do zdrowego wyrównania stóp. Głęboki obcas jest również idealny do łagodzenia bólu stóp i kolan oraz poprawy komfortu.
  4. Adaptacyjne łuki – wkładka termiczna z adaptacyjnymi łukami obsługuje wszystkie typy stóp przez cały dzień. Adaptacyjne łuki oznaczają, że łuki wkładki poruszają się wraz z łukami stóp, zachowując ich dokładny kształt na każdym kroku.
  5. Czapka stabilizatora – czapka stabilizatora to dodatkowa warstwa, często pokrywająca jedynie spód pięty wkładki. Jest gęstszy niż wkładka i utrzymuje wkładkę na miejscu w butach, aby zapobiec ich przesuwaniu się.