Jak to się wszystko zaczęło: Pomysł na produkt dla optymalnie pielęgnowanych stóp dzieci

W pierwszych miesiącach życia niemowlęta najpierw używają stóp do chwytania. Kiedy dziecko zaczyna raczkować i stać, stopy dostosowują się do nowych okoliczności. Małe stopy, aby dobrze się rozwijać, potrzebują przede wszystkim odpowiedniej przestrzeni i czasu, aby się rozwijać. Dlatego zwykle nie ma potrzeby podejmowania działań naprawczych w ciągu pierwszych kilku lat. Później – od szóstego roku życia – lekarz decyduje, czy stopy dziecka powinny być w razie potrzeby podparte wkładkami. 

Mali pacjenci mają bardzo szczególne wymagania dotyczące pielęgnacji wkładek

Zbyt mało miejsca na stopy może mieć wpływ na mięśnie stóp. Ponadto dzieci bardzo szybko zmieniają się fizycznie. Oni szybko wyrastają z doskonałego dopasowania wkładek . W rezultacie funkcja ortopedyczna nie może być już pełniona w pełnym zakresie. Dodatkowo wkładki stają się niewygodne.

Wyzwanie z prostym rozwiązaniem: zasada igli Flex

Dlatego grupa lekarzy i techników ortopedów z Kolonii stanęła przed tym samym wyzwaniem : jeśli dzieci zbyt mocno odczuwają wkładki, nie lubią ich nosić. W przypadku gwałtownego wzrostu depozyty muszą zostać skorygowane. Rezultat: wkładki często musiały być przerabiane w warsztacie lub nawet wykonane od podstaw.

Grupa Cologne opracowała wkładkę dla dzieci, która doskonale integruje się z butem. Wspiera pozytywnie prowadząc stopy w miarę ich wzrostu. Ponadto bez większego wysiłku może zostać zmieniony przez technika ortopedę. Dzięki wprawnemu spojrzeniu na to, co najważniejsze i wielkiej dbałości o szczegóły, stworzono fascynująco proste rozwiązanie: elastyczną podstawę z włókna węglowego z ruchomymi elementami podtrzymującymi. Narodziła się zasada igli Flex!

Wkładki do butów igli: stabilna podstawa z fl elastycznymi słupkami

Nawet dzisiaj , w „core” z Igli wkładki jest specjalnie ukształtowany klips węgla . Jest lekki, szczególnie elastyczny i dostosowany do naturalnych sekwencji ruchu. Więc stopa nie jest ograniczona. Tak zwane „postings” są przymocowane od spodu wkładki za pomocą rzepów – dla precyzyjnego podparcia stopy. A: wkładkę można również później w każdej chwili ponownie wyregulować – szybko i łatwo.

Wkładki do butów igli: stabilna podstawa z fl elastycznymi słupkami

Kolejny krok: opracowanie wkładek dla dorosłych

Technicy ortopedzi zgodzili się z twórcami: ta prosta zasada sprawdziła się i została rozwinięta również dla dorosłych. Kształty karbonowych szelek zostały odpowiednio dostosowane, aby mogły wytrzymać większe obciążenia lub pasować do węższych butów. Te złoża fi nd sami w swojej pierwotnej formie już w naszej „Wybór Classic” ponownie.
Aby sprostać indywidualnym wymaganiom, w dalszej kolejności zostały opracowane kolejne depozyty, które są ukierunkowane na konkretne wymagania medyczne (Focus Selection) lub zostały opracowane specjalne Anforderungspro le Profile Selection)– zawsze w oparciu o zasadę igli Flex.
Tak powstała rodzina produktów igli, która oferuje indywidualne rozwiązanie dla każdego buta, typu użytkownika i deformacji stopy.