Jeśli dużo stoisz w pracy lub dużo spacerujesz, pewne podparcie stóp może złagodzić bóle stóp lub dyskomfort.
W tym przewodniku dla kupujących omówimy działanie stopy i dlaczego stanie przez cały dzień może powodować ból stóp przez dłuższy czas.
W innych sekcjach omówimy rodzaje stóp, a także najlepsze cechy wkładek, aby złagodzić nacisk na stopy, które stoją przez cały dzień.

Kiedy cały dzień stoimy na nogach, krew ma tendencję do gromadzenia się w naszych stopach. Może to spowodować, że stopy przestaną się skutecznie odprowadzać i może prowadzić do obrzęku, bólu lub pulsowania stóp lub kostek.

Mięśnie stóp również pozostają skurczone przez większość czasu, relaksując się, gdy robisz krok lub siadasz. Skurcz mięśni stóp przez większość czasu najprawdopodobniej doprowadzi do zapalenia powięzi podeszwy, częstego problemu stopy, który jest opisany jako stan zapalny w łukach stóp.

Inne problemy ze stopami, które mogą odczuwać osoby stojące przez cały dzień, to skurcze, łatwe powstawanie siniaków lub rozwój infekcji grzybiczych, takich jak stopa sportowca. Wszystko to może być wspierane przez dobrej jakości podparcie stóp, które utrzymuje stopy suche i świeże przez cały dzień.

Nieprawidłowy sprzęt stóp może również boleć po długim dniu, a noszenie wkładki ortotycznej pasującej do rodzaju stopy prawdopodobnie rozwiąże ten problem.

Stopy każdego mają inny kształt. Forma twoich łuków pokaże, jakiego rodzaju podparcia stopy potrzebujesz, wraz z warunkami stopy.

Płaskie stopy lub niskie łuki – Płaska stopa to miejsce, w którym łuki stóp są całkowicie płaskie i jest to jeden z najczęstszych rodzajów stóp. Standardowe fabryczne wkładki zwykle sprawiają, że wkładki do butów mają średni profil łuku, przez co większość butów jest niewygodna dla osób o płaskich stopach. Nisko wysklepione stopy wymagają płaskiej wkładki z bardzo łagodnym podparciem łuku i lekkim uniesieniem pięty.

Średnie lub neutralne łuki – Średnie łuki są stopami pomiędzy wysokimi i płaskimi stopami. Umiarkowane podparcie łuku, uniesienie palców i stabilizator pięty zapewnią doskonałe wsparcie dla średnich łuków. Jeśli ktoś ma obolałe kolana, przydatne może być również lekkie podniesienie pięty.

Wysokie łuki – Wysokie łuki są najrzadszym z trzech typów i potrzebują ekstremalnego wsparcia łuku i dużej ilości wyściółki pod stopą. Posiadanie bardzo wysokiego łuku może być bolesne w ciągłym chodzeniu, ponieważ kości w stopach są ustawione pod ostrzejszymi kątami niż większość i mogą zużywać się szybciej. Dzięki grubszej wkładce, stromemu podparciu łuku, amortyzacji wstrząsów i przyzwoitemu uniesieniu pięty stopy o wysokich łukach mogą czuć się swobodnie.

Jeśli musisz stać na nogach cały dzień, poniższe funkcje wkładki przyniosą Ci wiele korzyści!

Podnoszenie pięty – Podnoszenie pięty odciąża pięty i kolana. Zapewnia również lepszą cyrkulację dookoła i łydki, a także zapewnia lepszą ochronę między piętami a ziemią.

Adaptacyjne podparcie łuku – gdy chodzimy, mięśnie w stopach zginają się. Adaptacyjne podparcie łuku sprawi, że krok wykona ruch podparcia łukami stóp. Zapewnia to komfort na każdym kroku!

Eliminacja wilgoci – Dużo się pocimy z nóg. System eliminacji wilgoci w wkładkach pomoże zmniejszyć ryzyko nieprzyjemnego zapachu i rozwoju bakterii. Ta funkcja zmniejsza również ryzyko powstawania pęcherzy i utrzymuje stopy w świeżości przez cały dzień.

Akupresura – podniesione kontury lub precyzyjne podparcie łuku zapewni formę akupresury, która celuje w punkty nacisku i łagodzi je. Jeśli cierpisz na zmęczone stopy, to bardzo pomoże.

Uniesienie śródstopia – Dla osób, które odczuwają ból stopy lub ból palców stóp, dobrym pomysłem jest uniesienie śródstopia. Kiedy palce uniesione są lekko, a duży palec u nogi lekko oddzielony od pozostałych; odciąża przednią część stopy, poprawia równowagę podczas chodzenia i poprawia ogólny komfort.