Jeśli codziennie odczuwasz ból pleców, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzieje się tak z powodu sposobu chodzenia lub rodzaju noszonych butów.

Jednym z możliwych rozwiązań tego problemu jest zakup pary wkładek do butów na ból pleców. W tym artykule zajmiemy się kilkoma przyczynami bólu pleców i tym, jak mogą pomóc wkładki ortotyczne.

Główną przyczyną bólu pleców jest zwykle przypisanie niewłaściwej postawy.
Może się to nam przydarzyć w pewien sposób. Niektóre osoby mają przewlekłe choroby związane ze stylem życia, które wpływają na ich postawę, takie jak osteoporoza, zapalenie stawów i fibromialgia.

Dostajesz także osoby, które mają łuki, które są zbyt płaskie lub zbyt wysokie. Jeśli nie dotyczy to wrażliwych obuwia, chodzenie tych osób może być dość bolesne i powodować ból pleców.

Inne przyczyny to infekcje, które można dostać, które powodują pęcznienie gruczołów w biodrach.
Kiedy te gruczoły biodrowe są spuchnięte, mogą powodować, że jedna noga jest ułamkowo dłuższa niż druga.

Powtarzane chodzenie przez lata od nawracających infekcji powoduje następnie, że buty noszą się nierównomiernie i stwarza jeszcze większy problem, idąc w górę kręgosłupa. Innymi słowy, utrzymanie zdrowia może pomóc zmniejszyć ból pleców.

Kiedy idziemy, nasza kostka najpierw styka się z ziemią. W ten sposób zakrzywia się w łuku, który powinien skręcać o krzywiznę 15%.

Jeśli się poszerzy, będzie to znane jako przesadne, a jeśli się obniży, to będzie znane jako wymówka. Po wysklepieniu ciężar przenosi się na piłkę stopy, po czym podnosi się do następnego kroku.

Ci z nas, którzy mają nadmierną lub zbyt małą wymowę, mogą zacząć odczuwać bóle stóp i bóle pleców. Specjalne wkładki do butów ortezy zostały zaprojektowane, aby pomóc ludziom wymawiać pod odpowiednim kątem.

Noszenie odpowiedniej wkładki do butów dla stóp może pomóc ci chodzić łatwiej i może rozwiązać znacznie większy dyskomfort, niż sobie wyobrażałeś!

Wkładki do butów mogą pochłaniać większy nacisk, jaki wywiera twoja stopa, a także odwracać większy nacisk, pomagając osobom z zapaleniem powięzi podeszwy, zapaleniem ścięgna Achillesa i innymi bólami stopy lub kuli stopy.

Oto pięć właściwości wkładek, które z pewnością poprawią Twoją postawę podczas chodzenia:

Podnoszenie pięty – szczególnie dobre, jeśli masz spuchnięte gruczoły, wrażliwe stopy lub zapalenie ścięgna Achillesa, podnoszenie pięty może odciążyć łydki i pochłonąć większy wstrząs podczas chodzenia.

Separacja śródstopia – śródstopia to kości palców stóp. Kiedy duży i drugi palec są oddzielone, nacisk jest odwracany od piłki stopy. Zmniejszenie bólu stóp może również pomóc chodzić z dobrą postawą!

Kontur łuku – specjalnie zaprojektowane wkładki ortezy mają specjalne łuki i kontury. Są one również ukierunkowane na określony rodzaj łuków stóp, takich jak płaskie stopy lub wysokie łuki, o których powszechnie wiadomo, że chodzenie jest bolesne.

Memory Foam – pianka memory jest świetna, ponieważ tworzy trwałe wrażenie stóp i może poprawić postawę, nadając idealny kontur. Wkładki ze skóry naturalnej i wkładki z korka są naturalną alternatywą dla pianki memory, która działa równie dobrze.

Custom Made Orthotics – najlepsze wkładki na ból pleców zawsze będą takie, które są dopasowane do twoich stóp.