Nasze stopy są naszym głównym środkiem wsparcia, niezależnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie.
Dlatego w naszym najlepszym interesie jest stosowanie wkładek ortopedycznych w celu ochrony stóp przed warunkami, takimi jak zapalenie powięzi podeszwy, aby je wspierać, jeśli odczuwamy ból pięty lub korygować złe ustawienie.
Jeśli odczuwasz szczególnie bolesne bóle lub cały dzień jesteś na nogach, znajomość rodzaju wkładki ortopedycznej z pewnością poprawi jakość Twojego życia.

Istnieje wiele powodów, dla których nasze stopy mogą odczuwać ból. Zwykle używanie stóp sprawia, że ​​czują się zmęczeni, a czasem odczuwają ból. Może to być spowodowane stanem zapalnym stopy spowodowanym nadmiernym wysiłkiem.

Jeśli ból znajduje się pod stopą, możesz mieć siniak, skręcony lub naciągnął powięź podeszwową, co powoduje bolesne zapalenie powięzi podeszwowej. Jeśli bolą Cię pięty lub kostki, możesz mieć zapalenie ścięgna Achillesa lub posiniaczoną  skręconą kostkę.

Stanie na nogach przez cały dzień, tak jak w przypadku pielęgniarki lub biegacza, może powodować gromadzenie się krwi w stopach i obciążenie mięśni stóp. Sportowcy mogą również odczuwać ból po rozegraniu meczu sportowego lub wyścigu z powodu wysiłku na nogach, aby osiągnąć najwyższą wydajność.

Chodzenie po źle wyrównanych stopach powoduje również znaczne dyskomfort w czasie, podobnie jak stopy płaskie lub stopy o bardzo wysokich łukach.

Przed i po biegu, meczu sportowym lub pracy, która wymaga ciągłego stania na nogach, należy rozciągać stopy.

Jeśli odczuwasz ból po długim dniu pracy na stopach lub lekkiej atletyce, oparcie stóp i nie chodzenie po nich może często złagodzić ból.

Masowanie stóp, kąpiel lub delikatne ich rozciąganie może również pomóc przywrócić im przepływ krwi w razie potrzeby.

Jeśli jednak ból utrzymuje się dalej, prawdopodobnie masz stan, taki jak zapalenie powięzi podeszwy, zapalenie ścięgna Achillesa, ostrogi piętowe, tunel stępowy i inne.

Wkładki ortopedyczne i wkładki do butów ortopedycznych pomogą ci poradzić sobie z tym bólem, jeśli nie zapewnią pełnej ulgi w bólu. Wkładki ortopedyczne zapewniają najlepsze wsparcie stopy dla Twojego precyzyjnego kształtu stopy i łuku.

Chronią również stopy przed zużyciem, gdy jesteś stale na nogach; sprawiają, że praca jest wygodniejsza przez cały dzień. Wkładki zapobiegają ślizganiu się stóp, co ma również związek ze zwyrodnieniem stóp.

Najlepsze wkładki ortopedyczne są wykonane z jakiejś formy pianki lub bazy lateksowej, ponieważ są bardzo twarde i można je kształtować, aby pasowały dokładnie do wymagań podiatrycznych.

Memory Foam jest prawdopodobnie najlepszym z tych materiałów, ponieważ może idealnie konturować stopy i zapewniać niezrównane wsparcie łuku, odpowiednie dla wszystkich płaskich stóp lub wysokich łuków.

Żelowa pianka zapewnia dodatkowy komfort i wyściółkę, zdolną do pochłaniania wstrząsów, które w przeciwnym razie stopy zniosłyby wewnątrz butów.

Powyższe materiały są również hipoalergiczne, bez skutków ubocznych ortotycznych.

Szukaj ortezy, która ma perforowaną piankę na podstawę lub oddychającą górną warstwę, w przeciwnym razie Twoje stopy zaczną się pocić, przegrzewać i będą podatne na grzyby!

Co najważniejsze, wkładki powinny pasować do twoich stóp i butów w 100%, jak rękawiczka. Możesz dopasować większość wkładek do rozmiaru buta.