Prawdopodobnie słyszałeś coś dobrego o wkładkach z włókna węglowego i postanowiłeś to zbadać.
Wkładki z włókna węglowego mogą zrewolucjonizować życie tych, którzy spędzają dużo czasu na nogach, wykonując od 9 do 5 zadań.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat korzyści, jakie wkładki z włókna węglowego mogą Ci przynieść, jaki rodzaj wkładki z włókna węglowego jest najlepszy dla Twojego rodzaju stopy, a także niektóre z najlepszych właściwości ortotycznych, które powinny zawierać wkładki z włókna węglowego.


Zalety wkładek z włókna węglowego

Wkładki z włókna węglowego to wkładki do butów, które zostały nasycone pasmami włókien węglowych. Celem nasycenia wkładki węglowej jest utrzymanie bezwonnego obuwia i stóp oraz dodanie dodatkowej ochrony przeciwdrobnoustrojowej. Zapobiega to ropiejącym chorobom stóp i grzybom w butach, takich jak stopa sportowca.

Dostępne są trzy różne rodzaje wkładek z włókna węglowego, a każda z nich ma niewielkie różnice w strukturze, ale wszystkie mają powyższe cechy.

 • Wkładki z pianki węglowej – są to wkładki piankowe lub piankowe, które zostały nasycone węglem drzewnym, który jest formą węgla. Ta wkładka jest używana głównie ze względu na jej właściwości oczyszczające i oczyszczające, pomagając tym, którzy pocą się, aby bezwonne stopy na koniec dnia. Te wkładki są również dobre dla osób wrażliwych na pienienie, pomagając wydalić wszelkie związki, które mogą na ciebie wpływać, i są w 100% hipoalergiczne.
 • Wkładki grafitowe – grafit jest najtwardszą formą węgla i służy do wzmocnienia wkładek. Wkładki grafitowe stanowią najlepsze wkładki z włókna węglowego dla tych, którzy potrzebują dobrego wsparcia przeciwbakteryjnego łuku.
 • Wkładki z włókna węglowego – są to wkładki nasycone włóknami węglowymi. W przeciwieństwie do grafitu lub węgla drzewnego wkładki te mają wplecione w nie sploty z włókien węglowych, dzięki czemu są bardziej oddychające. Kontrolują również zapach i są przeciwdrobnoustrojowe, zapewniając pośrednie wsparcie stopy.

Jakiego rodzaju wkładek węglowych potrzebuję do rodzaju mojej stopy?

Zanim będzie można kupić parę wkładek z włókna węglowego w celu złagodzenia obolałych lub zmęczonych stóp, należy wiedzieć, jaki jest ich typ stopy i nieco więcej o tym, jak działają stopy.

Dwa największe problemy związane ze stopami wynikają zwykle z prawidłowego ustawienia stopy. Prawdopodobnie należysz do jednej z dwóch następujących kategorii:

 • Nad pronacją – overpronatorzy chodzą nogami pod kątem wewnętrznym, co wywiera nacisk na łuki stóp. Może to powodować takie choroby, jak zapalenie powięzi podeszwy, ostrogi piętowe, kłębek stopy, ból pięty i inne. Nadmierna pronacja może być również wynikiem jednego z tych warunków. Overpronators potrzebują głębszej miseczki, która blokuje piętę w miejscu, aby kontrolować sposób, w jaki poruszają się ich stopy.
 • Niedopełnienie – Niedopełnienie występuje rzadziej niż przeludnienie. Dzieje się tak, gdy osoba odchyla stopy na zewnątrz i kładzie zbyt duży nacisk na zewnętrzną krawędź obuwia. Podwzmacniacze potrzebują mniej głębokiej miseczki na pięcie i więcej wsparcia na zewnętrznych krawędziach wkładek. Niestandardowe ortezy dla niewystarczających pronatorów są bardziej powszechną praktyką, ponieważ stopień niewystarczającej pronacji może się znacznie różnić.

Oprócz tego, jak chodzisz, istnieją trzy główne typy stóp w zależności od rodzaju łuków:

 • Płaskie stopy – ludzie o płaskich stopach potrzebują szczególnie płaskiej ortezy. Ten typ stopy zwykle jest zbyt wyraźny, ale potrzebuje całkowicie płaskiej wkładki z obrzeżem, aby utrzymać stopy.
 • Wysokie łuki – stopy o wysokich łukach mogą być co najwyżej bolesne. Te z wysokimi łukami zwykle pod wyraźnymi i wymagają wkładek z podnoszeniem pięty, a także wyraźnego wsparcia łuku. Jeśli masz bardzo wysokie łuki, zaleca się, aby uzyskać niestandardowe ortezy, aby uniknąć uszkodzenia stóp.
 • Średnie łuki – średnie łuki są przeciętnym typem ludzkiej stopy. Jeśli cierpisz na ból stopy ze średnim łukiem, prawdopodobnie przesadzasz lub masz problem ze stopą. W takich przypadkach będziesz potrzebować łagodnego podniesienia pięty, elastycznych łuków o łagodnym lub neutralnym obrysie, a także obręczy na pięcie, która pomoże kontrolować pronację.

Charakterystyka dobrych wkładek do butów z włókna węglowego

Niektóre z najlepszych cech wkładek do butów ortezy zostały wymienione poniżej, aby pomóc Ci ocenić, które wkładki są o krok wyżej niż pozostałe!

 • Perforacja – perforowana wkładka zapewnia lepszą regulację temperatury, oddychalność i mniej potu.
 • Heel Cap – czapka pięty pomaga ustabilizować stopy i zapewnić lepszą pronację. Utrzymuje również wkładki wewnątrz butów, pomagając im się nie ślizgać. Dla tych, którzy potrzebują mocniejszego podparcia stopy, grubsza czapka na pięcie jest świetnym sposobem na osiągnięcie tego.
 • Adaptacyjne łuki – adaptacyjne łuki wypaczają i poruszają się wraz z mięśniami stóp, zapewniając optymalne wsparcie łuku. Pianka pamięciowa jest dobrym przykładem technologii łuku adaptacyjnego, która tworzy niepowtarzalne wrażenie stóp, które kształtują się po podgrzaniu przez temperaturę ciała.
 • Pełne wsparcie – trzy czwarte wkładki lepiej kupić dla osób cierpiących tylko na ból pięty lub chcących złagodzić dodatkowy nacisk za piłkę stopy. Pełnowymiarowe wkładki wspierające są najlepsze w prawie każdym przypadku, zapewniając jednak całej stopie odpowiednią ochronę.
 • Amortyzacja – nakładki na pięty i przednie stopy na spodzie wkładki pochłaniają wstrząsy, chroniąc stopy przed wstrząsami, jakie mogą one wytrzymać. Jest to niezwykle przydatne dla sportowców lub osób z branży hotelarskiej, które przez cały dzień wykonują dużo pracy fizycznej na nogach.