Wkładki dla dzieci

Szczególnie ważne jest wczesne reagowanie na nieprawidłowe ustawienie lub nieprawidłowe obciążenie dzieci.

Może to być wrodzone, występować w różnych fazach wzrostu lub być spowodowane przez zbyt małe buty.

Wkładka igli Junior jest idealnym rozwiązaniem zapobiegającym długotrwałym problemom z nogami i postawą.

Został opracowany specjalnie dla szczególnych potrzeb dzieci i młodzieży. Wspiera stopy w fazie wzrostu i może pozytywnie wpływać na postawę.

Wkładki dla dzieci od medi

Terapia stóp płaskich u małych dzieci

Szczególnie rodzice są zawsze zafascynowani mobilnością maleńkich kończyn noworodków. Na tym etapie dzieci nie zwracają uwagi na to, czy mogą odkrywać świat swoimi małymi rączkami lub stopami. Dzieje się tak, ponieważ stopa noworodka jest najpierw organem chwytającym, zanim przekształci się w organ chodzący. Co jakiś czas występują zniekształcenia małych stóp, takie jak wysoko łukowata stopa, płaskie stopy lub stopki. Taka deformacja jest w wielu przypadkach nieszkodliwa i rodzi się po urodzeniu. W przeciwnym razie twój ortopeda może ocenić potrzebę terapii, na przykład za pomocą odpowiednich wkładek ortopedycznych.

Dr Stefan Wilke, specjalista ortopedii, chirurgii urazowej i ortopedii dziecięcej, udzielił wywiadu na temat „Terapia stóp u małych dzieci”, którą można znaleźć tutaj.

Unikaj deformacji stóp u dzieci

Chętnie udzielimy Ci wskazówek, jak przeciwdziałać nieprawidłowemu pozycjonowaniu Twojego dziecka.

Nie kupuj pierwszej pary butów zbyt wcześnie. Do rozwoju stopy nie są wymagane buty, zanim dziecko będzie mogło chodzić samodzielnie:

  1. Wybór odpowiednich butów dla dzieci jest niezwykle ważny. Zbyt małe buty mogą prowadzić do deformacji stóp z konsekwencjami na całe życie. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Tübingen, dwóch na trzech dzieci nosi buty, które są zbyt małe. Dzieci nie mogą czuć, że ich stopy są ograniczone.
  2. Kupując buty, używaj bosych szablonów konturu stopy z dodatkowymi 12 mm do 17 mm. W ten sposób buty z pewnością będą pasować do Twojego dziecka.
  3. Lekki but z elastyczną podeszwą do dynamicznego toczenia jest najlepszym wyborem do przeciwdziałania deformacjom stóp u dzieci.
  4. Szczotkowanie zębów w uniesionym palcu to proste, zabawne gimnastyczne ćwiczenie stóp na co dzień.

 

Unikaj deformacji stóp u dzieci

Sposób działania

Karbonowa wkładka dla dzieci igli łączy w sobie konserwatywne i interaktywne sposoby działania w unikalnym systemie wkładek, aby poprawić deformacje stóp u dzieci.

  1. Przy pomocy postów pozycja stopy jest korygowana, a zachowanie podczas toczenia jest szczególnie zależne od chodzenia.
  2. Mięśnie mogą być selektywnie kierowane i aktywowane za pomocą interfejsu wkładki.
  3. Anatomicznie ukształtowane wsparcie węglowe pozwala na wszystkie biomechaniczne wzory ruchu, a tym samym nie ogranicza stopy dziecka w jego naturalnej mobilności.

Wkładka ma zatem wpływ na to, co sprawia, że ​​dzieci są ruchome lub nieruchome, i przyczynia się do zapewnienia długoterminowego sukcesu terapeutycznego.

wkładki igli Junior