Jak to się wszystko zaczęło: Pomysł na produkt dla optymalnie pielęgnowanych stóp dzieci

W pierwszych miesiącach życia niemowlęta początkowo używają stóp do chwytania. Jeśli dziecko zacznie raczkować i stać, stopy dostosowują się do nowych okoliczności. Małe stopy, aby dobrze się rozwijać, potrzebują przede wszystkim wystarczającej swobody i czasu na rozwój. Dlatego zazwyczaj nie jest konieczne podejmowanie działań naprawczych w ciągu pierwszych kilku lat. Później – od szóstego roku życia – lekarz decyduje, czy stopy dziecka powinny być w razie potrzeby podparte wkładkami. 

Mali pacjenci stawiają swoim wkładkom bardzo specjalne wymagania

Niewystarczająca ilość miejsca na stopy może osłabić mięśnie stóp . Ponadto dzieci bardzo szybko zmieniają się fizycznie. Szybko wyrastają z idealnego dopasowania wkładek . W rezultacie nie można już w pełni zagwarantować funkcji ortopedycznej. Dodatkowo wkładki stają się niewygodne.

Wyzwanie z prostym rozwiązaniem: zasada igli Flex

Dlatego grupa lekarzy i techników ortopedów z Kolonii stanęła zawsze przed tym samym wyzwaniem : jeśli dzieci zbyt mocno odczuwają wkładki, nie lubią ich nosić. W przypadku gwałtownego wzrostu wkładki należy ponownie wyregulować. W rezultacie wkładki często musiały być obrabiane w warsztacie, a nawet nowe.

Grupa Cologne opracowała wkładkę dla dzieci, która doskonale integruje się z butem. Zapewnia wsparcie poprzez pozytywne prowadzenie stóp w miarę ich wzrostu. Ponadto bez większego wysiłku może zostać zmieniony przez technika ortopedę. Dzięki wprawnemu spojrzeniu na to, co najważniejsze i dużej dbałości o szczegóły, stworzono fascynująco proste rozwiązanie: elastyczną podstawę z włókna węglowego z ruchomymi elementami podtrzymującymi. Narodziła się zasada igli Flex!

Wkładki do butów igli: stabilna podstawa z elastycznymi słupkami

Nawet dzisiaj „rdzeniem” wkładki igli jest specjalnie uformowany karbonowy klips . Jest lekki, szczególnie elastyczny i przeznaczony do naturalnych ruchów. Więc stopa nie jest ograniczona. Od spodu wkładki na rzepy mocowane są tzw. „postings” – dla precyzyjnego podparcia stopy. A: Wkładkę można również później w każdej chwili wyregulować – szybko i łatwo.

Wkładki do butów igli: stabilna podstawa z elastycznymi słupkami

Kolejny krok: opracowanie wkładek dla dorosłych

Technicy ortopedzi zgodzili się z twórcami: ta prosta zasada sprawdziła się i była dalej rozwijana dla dorosłych. Kształty klipsów z włókna węglowego zostały odpowiednio dostosowane, aby mogły wytrzymać większe obciążenia lub zmieścić się w węższych butach. Wkładki te nadal można znaleźć w swojej oryginalnej formie w naszym „Classic Selection” .
Aby sprostać indywidualnym wymaganiom, pojawiły się kolejne wkładki, które są dostosowane do specyficznych wymagań medycznych (Focus Selection) lub zostały opracowane dla specjalnych profili wymagań (Profile Selection) .– zawsze w oparciu o zasadę igli Flex.
Tak powstała rodzina produktów igli, która oferuje indywidualne rozwiązanie dla każdego buta, typu użytkownika i każdej deformacji stopy.